Ime Benjamina Šeška odmeva po nogometnih tržnicah, kjer mladi slovenski napadalec vse bolj pridobiva na vrednosti. Barcelona ga je postavila na vrh svojega seznama želja, saj nujno potrebuje okrepitev v napadu. Po mnenju španskega novinarja Adrie Albetsa Šeško predstavlja dolgoročno rešitev za katalonskega velikana, ki pa mora zaradi finančnih omejitev pri prestopih odločati premišljeno.


 

Gre za igralca, ki bi se odlično znašel v Barceloninem sistemu igre,” pravi analitik Bruno Alemany. S 14 goli v svoji debitantski sezoni v Bundesligi je dokazal, da je pripravljen na največje izzive. Navijači že sanjajo o el clasicih, kjer bi Slovenec nosil dres blaugrane. A Barcelona ni edina, ki opreza za Šeškom. Arsenal, ki je po poškodbi Gabriela Jesusa ostal brez napadalca, prav tako načrtuje potezo za 21-letnika. Trener Mikel Arteta ga vidi kot idealno rešitev za londonski napad. Po mnenju vplivnega novinarja Bena Jacobsa Arsenal še naprej spremlja Šeškove nastope in se utegne v igro resno vključiti že poleti.

 

Z visokim zanimanjem dveh evropskih velikanov ostaja odprto vprašanje, ali bo Leipzig sploh pripravljen prodati svojega ključnega napadalca, še posebej sredi sezone. A kjer je dim, je pogosto tudi ogenj – Šeškova prihodnost bo zagotovo ena glavnih tem prihajajočih prestopnih rokov.

 

Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od K. S.
Naloži več novic iz Legionarji

Dodaj odgovor

Poglejte še

VIDEO: Šeško zablestel, toda Manchester United ponovno ostal brez zmage

Na prvi tekmi po odhodu Rubena Amorima z mesta trenerja Manchester Uniteda je v dresu rdeč…