Nogometaši Celja se bodo jutri na stadionu Z’dežele pomerili s turškim Istanbul Başakşehirjem v drugem krogu UEFA Konferenčne lige. Po uvodnih porazih obeh ekip si tako Celjani kot Turki želijo prvih točk v evropskem tekmovanju. Celje prihaja na tekmo z dobro popotnico, saj so v domačem prvenstvu nanizali dve zaporedni zmagi, nazadnje v razburljivi tekmi proti Muri, kjer so po zaostanku 0:2 zmagali s 4:3.


 

Čeprav so Grofje trenutno v formi, se zavedajo, da jih proti Başakşehirju čaka težka naloga. Turški prvoligaš je v zadnjih letih postal pomemben član na evropski nogometni sceni, med drugim je leta 2020 osvojil naslov turškega prvaka. A tudi oni prihajajo v Celje po porazu proti Trabzonsporju v domačem prvenstvu. V prvem krogu UEFA Konferenčne lige so prav tako izgubili proti Rapidu Dunaj z 2:1. Pri Celju bo na tekmi manjkal Mario Kvesić, ki je kaznovan zaradi rdečega kartona.

 

Ekipi se bosta tokrat srečali prvič, zato bo to zgodovinski obračun, ki bo zagotovo prinesel napet in zanimiv dvoboj. Ali bodo Grofje uspeli nadaljevati zmagovalni niz in si zagotoviti prve točke v Evropi?

Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od K. S.
Naloži več novic iz Konferenčna liga

Dodaj odgovor

Poglejte še

Celje povozilo Lugano, Riera: “Gremo spet na zmago!”

Nogometaši Celja so v Švici uprizorili eno najbolj prepričljivih predstav slovenskega klub…