Čeprav se v taboru Olimpije še vedno niso pomirili z razpletom nedeljskega derbija v Mariboru, pa bodo zeleno-beli hitro morali pozabiti na pretekle dogodke in se osredotočiti na sedanjost. Zmaje namreč že danes čaka obračun proti Gorici.

“V nogometu veliko pomeni vzdušje. Zadnje tri ekipe na lestvici so se popolnoma spremenile, kar bo vplivalo na nadaljevanje prvenstva. Zame je v nogometu najpomembnejše, da lahko storiš eno napako, ne moreš pa storiti dveh zapovrstjo,” pred današnjim dvobojem razmišlja strateg Olimpije Albert Riera, ki verjame v dobro pripravljenost svoje ekipe, a se tudi zaveda kakovosti nasprotnika: “Po rdečem kartonu Kopra je Gorica igrala zelo organizirano. Imeli so več energije in samozavesti. Vsekakor pa je to odvisno od ekipe.” Na kakšen način se bo zoperstavil proti štirikratnim državnim prvakom 40-letnik pa ne izdaja: “Tega ne vedo niti moji igralci. Ves čas želim med njimi ohranjati željo po igri. Način, kako bomo igrali, vedo že v tednu pred tekmo, saj se na to tudi pripravljamo. Počutimo se dobro, energijo imamo.”

Na novinarski konferenci se je Španec sicer, bolj kot z Gorico, ukvarjal z dogodki iz derbija v Ljudskem vrtu. Prav tako je ob pogledu na uradni razpored lige, znani so vsi termini do marčevske reprezentančne pavze, usmeril nekaj ostrih puščic v smeri Nogometne zveze Slovenije: “Od zdaj naprej bo liga zelo zanimiva, o tem sem prepričan. Pregledal sem koledar tekmovanj. Tekme so torek, sreda ali četrtek ter nato med vikendom. Morda gre za naključje, da je Olimpija edina, ki ima med vsako tekmo le tri proste dni. Celje ima dvakrat po štiri dni, Maribor štiri in tri, Koper tri in štiri, enako Mura. Je to le naključje? Vem, kaj bodo rekli sedaj. Samo pritožuje se. To so dejstva, številke in dokazi. Vendar to je realnost. Drugi imajo za pripravo več časa kot mi. Vsekakor bo nadaljevanje zanimivo. In mi smo vsekakor pripravljeni na to.”


Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od R. Š.
Naloži več novic iz Prva Liga

Dodaj odgovor

Poglejte še

Zmajski dragulj poletel v Belgijo: Florucz Olimpijo zamenjal za prvake iz Bruslja

Po dveh sezonah v zeleno-belem dresu se Raul Florucz poslavlja od Ljubljane. Eden najbolj …