Sproščena Gorica se je danes v Stožicah merila z aktualnim prvakom, ki ima po ekstremni menjavi kadra v zimskem prestopnem roku še vedno ogromne težave v igri. Tudi danes ni bilo nič drugače, saj Ljubljančani še naprej čakajo na prvo zmago. Primorci so se v prestolnici veselili nove odmevne zmage, za katero sta v drugem polčasu zadela Rifet Kapić in Dejan Žigon. Maribor po še četrtem pomladanskem porazu Olimpije beži že za 12 točk, Domžalčani pa so s točko zaostanka že tik za ovratnikom Ljubljančanov.


Ekipi sta v tekmo krenili rezervirano. V obrambi Olimpije so se pojavljale manjše napake, domači pa so prvič zapretili po predložku Klinarja, toda goriška obramba je odbila v kot. Po desetih minutah igre so bili nevarni tudi gostje, nevaren predložek je uspel Kapiću, toda najprej je posredoval Mitrović, nato pa s skrajnimi močmi še Vodišek, ki je z refleksnim posredovanjem preprečil avtogol svojega branilca. Goričani so bili pozorni na organizirano branjenje, odlično pa so prehajali v protinapade. Po 15 minutah igre je Kapić odlično preigraval, toda priboril zgolj kot za vrtnice. Goričani so z globinskimi podajami pritiskali na domačo obrambo ter si priborili veliko število kotov.

Strateg Olimpije Pušnik je bil izjemno nezadovoljen s predstavo Cretuja, ki se je z žogo obračal nazaj ter ustavljal napade Olimpije. Najbolj resen poskus za domače smo videli v 33. minuti, ko je Kirm lepo prodrl ter poslal predložek, toda Wobay je nastreljal obrambo Gorice. Takoj zatem pa je zaspala obramba domačih in Burgić je stekel proti golu Vodiška, se odločil za lob udarec s 25 metrov, vendar meril preko domačih vrat. Tik pred koncem polčasa je znova ušel prodorni Kirm, odlično našel Wobayja, ki pa si je predolgo nameščal okroglo usnej in iz akcije se ni izcimilo nič.

Drugi polčas je ponudil živahen začetek na obeh straneh, ekipi sta si želeli zmage ter zavzeto napadali nasprotni gol. Gorica je prvič v drugem polčasu sprožila v 49. minuti, toda z obrambo se je izkazal Vodišek ter nevaren strel odbil v kot. Odprta igra domačih je bila kaznovana v 58. minuti, ko je Kapić stekel v predor, lepo preigraval na robu kazenskega prostora ter s strelom v bližnji kot matiral domačega vratarja. Po golu Gorice je bilo za gostujoče protinapade še več prostora, tako se je zgolj nekaj trenutkov po golu v novi priložnosti znašel Kapić, toda tokrat meril preko prečnika za podvojitev vodstva. Napadi domačih so obradili sadove, ko je po predložku Štigleca močno streljal Wobay, odbitek Sorčana pa je v prazno mrežo pospravil Eleke, ki je zadel prvič po več kot šestih mesecih.

Zadnjih 20 minut je bilo izenačenih in obetala se je prava borba za tri točke. Po izenačenju se je igra preselila na polovico Gorice, toda domačini niso resneje ogrozili gostujočih vrat. V izdihljajih tekme pa nova priložnost za Olimpijo, toda Benko po predložku Kirma ni bil dovolj hiter, da bi domači zabeležili prvo gostujočo zmago. Toda sledila je kazen, rezervist Žigon je preigraval in s strelom v dolgi kot poskrbel za novo vodstvo vrtnic ter s tem še dodatno poglobil krizo domačih. V sodnikovem podaljšku je imel Benko novo priložnost za zadetek, saj je ostal sem pred Sorčanom, toda meril mimo leve vratnice.

Foto: Zala Anzelc

  • Ajaxov talent podpisal za Celje

    Nogometni klub Celje je z navdušenjem naznanil podpis pogodbe z Jahnoahom Markelom, 21-let…
  • Zmaji dobili novega člana

    Nogometni klub Olimpija je okrepil svoje vrste z novim igralcem. Gre za 23-letnika iz Nemč…
  • Znani so pari za sezono 2024/25

    Danes ob 12:00 je na sedežu Nogometne zveze Slovenije potekal žreb parov za sezono 2024/25…
Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od Denis Vöröš
Naloži več novic iz Prva Liga

Dodaj odgovor

Poglejte še

Maribor pod novim vodstvom: “Popolna osredotočenost – brez bližnjic”

Čeprav že vedo, da bo evropska premiera proti poražencu dvoboja Paks – Cluj, v Mariboru za…