Zadnji krog prve polovice prvenstva bo zaključen konec meseca s tekmo med Bravom in Ivančno Gorico, kljub temu pa je bil 13. krog 3. SNL center v znamenju zasavskega derbija, ki so ga v Trbovljah dobili nogometaši Zagorja.

Podporniki sosedskih rivalov so se znova zbrali v lepem številu, ki so predvsem v prvem polčasu uživali v lepi predstavi in videli tudi dva zadetka. V izenačeni igri sta si ekipi priigrali nekaj priložnosti za zadetek, vendar bili ob zaključku akcij premalo natančni in zbrani, svoj delo pa sta dobro opravljala tudi vratarja. Prve priložnosti za zadetek je zapravil Rudar, do vodstva pa so v 30. minuti preko Aneja Kureža prišli gostje. Slednji se je po obrambi vratarja Radića znašel na pravem mestu in žogo pospravil za njegov hrbet. Z zadetkom se je gostom še nekoliko dvignila samozavest, vendar vodstva niso uspeli zadržati do konca prvega polčasa. Domači so v 44. minuti izenačili z zadetkom Jana Bergera, ki je po predložku s prostega strela izkoristil nezbranost gostujoče obrambe. Na odmor so igralci odšli rezultatsko poravnani. Drugi polčas so bolje odprli domači in si ponovno pripravljali priložnosti za zadetek, vendar je bil vratar Gracar vselej pripravljen in zbran ob napadih Rudarja. Šok za domače je sledil pred zaključkom tekme, saj so gostje ponovno povedli. V 86. minuti so bili po odbitku znova hitrejši od domače obrambe, le da je tokrat zadel Gašper Kurež. Domači so ob koncu tekme pritiskali na vrata Zagorja, vendar neuspešno in Zagorjani so se lahko veselili sladke zmage.

Sedme prvenstvene zmage se je veselila Sava, ki je bila z 1:0 boljša od Medvod. Medvode so doživele nov poraz, že sedmega v nizu in krizi ni videti konca. Za novo zmago Kranjčanov je v 39. minuti zadel Jaka Jerina, ki se je z novim zadetkom izenačil s soigralcem Tadejem Mikićem, oba sta zadela po sedemkrat. Veliko dela je imel tudi sodnik, ki je podelil kar enajst rumenih kartonov. Žirovcem je v trinajstem krogu uspelo osvojiti novo točko po neodločenem izidu z Grosupljem. Prvega zadetka in s tem vodstva so se v 19. minuti veselili domači, zadel je Nace Mlakar. Za izenačenje je še v prvem polčasu zadel Jan Smrekar. V drugem polčasu so domači, kot na mnogih tekmah letos, prišli do rezultatskega zaostanka. Goste je v v­odstvo v 69. minuti popeljal Jure Vintar. Žirovci so le uspeli strniti moči, kar se je obrestovalo v 88. minuti, ko je bil po strelu z glavo natančen Anže Kavčič. Za spremembo so bili Žirovci tisti, ki so si ob koncu tekme uspeli izboriti točko. V Lescah se je tekma končala brez zmagovalca in zadetkov. Tretjeuvrščena Kolpa ni upravičila vloge favorita, saj so več od igre imeli domači, ki so v prvem polčasu uspeli zapraviti tudi strel z enajstih metrov. Za Šobec je v boju za obstanek pomembna vsaka točka, tako jih od devetega mesta na lestvici delijo le tri točke. Zaustavljena je tudi serija treh zaporednih zmag Belokranjcev, ki so s 26 točkami še zmeraj na tretjem mestu prvenstvene lestvice.

Pravo malo katastrofo so v tekmi z Ilirijo doživele Jesenice, saj so v Ljubljani izgubile s kar 7:1.  Dokaj kmalu po začetku tekme so Ilirijani pokazali, da želijo doseči novo zmago in ostati v lovu na prvo mesto 3. SNL center. V peti minuti je za vodstvo domačih letošnji prvenec dočakal Žiga Anželj. Osem minut kasneje je na 2:0 povišal Milan Čokić, kar pa domačih ni ustavilo pri doseganju novih zadetkov. V 26. minuti so Ljubljančani goste pripravili do tega, da je Zamis Kapetanović žogo spravil za hrbet svojega vratarja. Z drugim zadetkom letos je Senad Tiganj v 33. minuti znižal vodstvo Ilirije, vendar domači niso popuščali in so pred odhodom v garderobe praktično odločili zmagovalca, nov zadetek za vodstvo s 4:1 dosegel je Žiga Vidic. V zadnjih petnajstih minutah so domači še trikrat zatresli mrežo gostov. V 78. minuti je bil uspešen Marko Đoković, drugi zadetek na tekmi je 80. minuti dosegel Čokić, končni rezultat je v 89. minuti postavil Matic Povh. Jesenice sicer ostajajo na devetem mestu, vendar se bodo za obstanek v ligi morale še potruditi in dosegati zmage nad neposrednimi konkurenti.

Komenda je v nedeljo gostila Bled, ki je bil pred tekmo mesto višje na lestvici. Domači so z visoko zmago 4:0 Gorenjce preskočili na prvenstveni lestvici in se sedaj nahajajo na petem mestu. Za zmago domačih je hat-trick dosegel Vladan Petrovič in je trenutno z desetimi zadetki tudi najboljši strelec lige. Omenjeni nogometaš je dosegel tudi prvi in hkrati tudi edini zadetek v prvem polčasu. V 56. minuti je vodstvo na 2:0, dokončno je zmagovalca v 68. minuti potrdil Andrej Jurinić. Kljub vodstvu s 3:0 so domači še naprej napadali in v 83. minuti preko Petrovića dosegli še četrti zadetek.