Bravo je v 24. krogu 3. SNL center tudi teoretično potrdil napredovanje med drugoligaše. Ljubljančani so z zmago nad Zagorjem priigral vstopnico za 2. SNL. Prestolnica bo tako v prihodnji sezoni imela vsaj enega drugoligaša, a dobro kaže tudi Iliriji, ki je pomembno zmago vknjižila v Kranju.

Nogometaši Brava so pobudo prevzeli že v prvi minuti in igro nadzirali skozi celotno srečanje. Gostitelji so povedli v deseti minuti, ko je napako gostujoče obrambe v zadetek pretvoril Niko Adamič. Do konca polčasa se rezultat ni spremenil, gostujoči vratar Gracar je bil vselej na mestu, domači vratar Jan Vošnjak pa ni imel veliko dela. Tudi v drugem polčasu smo spremljali popolno prevlado Ljubljančanov, ki pa niso izkoristili številnih priložnosti. V 75. minuti so dočakali novo napako obrambe gostov, najbolje pa se je znašel Milan Tučić in dokončno potrdil zmagovalca. Najlepše je ostalo za konec, v končnici dvoboja je s približno 25 metrov natančno meril David Frelih ter s pomočjo vratnice še tretjič ugnal vratarja gostov. Ljubljančani so po tekmi proslavili uvrstitev v 2. SNL, saj so si z današnjo zmago zagotovili najmanj drugo mesto.

Slavje ob uvrstitvi v 2. SNL #BravoBravo

Objavil/a AŠK Bravo dne 11. maj 2017

Drugouvrščena Ilirija ima po zmagi nad Savo in po tekmi več pet točk prednosti pred Bledom. Ilirijani so odločno krenili po 16. zmago sezone in v 15. minuti vodili že z 0:2, oba zadetka je dosegel Enes Rujović. Gorenjci se niso predali in še pred zaključkom polčasa je bil rezultat poravnan. Zaostanek je znižal Mihael Novak, za 2:2 je prvi zadetek v sezoni dosegel Nigerijec Henry Chijioke Obiakor ter postavil tudi izid polčasa. Mož odločitve je bil znova najboljši strelec Ilirije Mustafa Nukić, zadetek je dosegel v 11. minuti nadaljevanja. Pri Iliriji je bil v 71. minuti izključen Dino Mahić, kljub temu so Ljubljančani zadržali prednost in imajo odlično priložnost, da ob koncu prvenstva zaključijo na enem od mest, ki vodi v 2. SNL.

Že v sredo je bila odigrana tudi zaostala tekma 22. kroga med Jevnico in Ivančno Gorico, na koncu so se zmage veselili gostje. Jevnica je ob polčasu vodila, edini strelec je bil Bojan Čanaćević, kar je v vrstah domačih ohranjalo še nekaj upanja za obstanek v ligi. V drugem delu je Ivančna izenačila z zadetkom Borisa Vidovića.V 63. minuti so domači po golu Matica Pusta znova vodili, a je do zaključka tekme žoga še dvakrat končala v mreži domačih. Jakob Zajc je z zadetkom v lastna vrata izenačil, srečanje pa je z drugim zadetkom na tekmi odločil Vidović. Jevnica je po novem porazu izgubila vse možnosti za obstanek med tretjeligaši.

Rezultat zaostale tekme 22. kroga 3. SNL center:
JEVNICA 2:3 IVANČNA GORICA
Čanaćević 28′, Pust 63′; Vidović 53′, 94′, Zajc 75′ (AG)

Preostale tekme 24. kroga 3. SNL center:
TINEX ŠENČUR : BRINJE GROSUPLJE (petek, ob 19:00)
BLED HIRTER : KOMENDA (sobota, ob 14:30)
ŠOBEC LESCE : IVANČNA GORICA
JEVNICA : RUDAR TRBOVLJE (obe sobota, ob 17:30)
KOLPA : VELESOVO (nedelja, ob 17:30)

Uvod v 17. krog vzhodne skupine 3. SNL je pripadel nogometašem Krškega, ki so dodobra napo…