V soboto so nogometaši 3. SNL center odigrali tri dvoboje, pomembnih zmag so se veselili Blejci, Svoboda in Žiri.

Glede na formo v spomladanskem delu je bilo Zagorje morda nekoliko presenetljivo doma poraženo, z rezultatom 2:4 so jih premagali Žirovci. Zagorjani so po tem porazu izgubili vse možmosti za osvojitev naslova prvaka, medtem ko so gostje zadnje mesto na lestvici prepustili Komendi. Žiri je v vodstvo popeljal Matic Tratnik v 19. minuti srečanja, dosegel je drugi zadetek v sezoni. Osemnajst minut kasneje je izenačil Gašper Kurež, a je pet minut pred koncem prvega dela za novo vodstvo gostov poskrbel Nace Eržen, zadel je z bele točke. V deveti minuti nadaljevanja so Žirovci po novem zadetku Eržena vodili z dvema zadetkoma prednosti, domače pa je znova v igro za točke vrnil Tomaž Nahtigal, ki je prav tako izkoristil strel z bele točke. Končnega zmagovalca je odločil Eržen, ki je zadel še tretjič na tekmi, s čimer je vodilni na lestvici strelcev, dosegel je že 18 zadetkov. Do minimalne zmage na gostovanju je prišel Bled, z 0:1 so uspeli premagati ljubljanski Arne Tabor. Na odmor sta nasprotnika odšla izenačena in brez doseženih zadetkov. Zmago in naslov prvaka 3. SNL center je Gorenjcem zagotovil Ermin Čamdžić, devet minut pred koncem srečanja in je tudi najboljši strelec novih starih prvakov.

Svoboda je prav tako igrala srečanje za obstanek, nasproti jim je stala kranjska Sava. Gostje so povedli v prvem polčasu po zadetku Dinnyuya Kongnyuya in prednost zadržali do 65. minute. Prvega zadetka v dresu Ljubljančanov se je veselil Edi Nuhanovič in poskrbel za izenačenje. Še drugič v tej sezoni je Svoboda ugnala Kranjčane, v dresu Svobode je prvič zadel tudi Gašper Cimprič ter tako v 81. minuti zagotovil svojemu moštvu pomembno zmago.

Nedeljski dvoboj v Komendi je pripadel gostom iz Šenčurja. Zmagovalec dvoboja je bil odločen že v prvem polčasu, edini strelec zadetka je bil najboljši golgeter gostov, Samo Kokalj, ki je v zadetek pretvoril strel z bele točke. Komenda je v drugem polčasu olajšala delo Šenčurjanom, saj je bil v 56. minuti izključen Miha Kačar. Komenda po novem porazu ostaja sama na dnu lestvice, medtem ko so Šenčurjani po drugi zaporedni zmagi zaseda šesto mesto na lestvici.

Dolenjski dvoboj med Grosupljem in Ivančno bo odigran v sredo, 22. maja.

Sreda (22. maj), 18.00 Brinje Grosuplje – Ivančna Gorica

Uvod v 17. krog vzhodne skupine 3. SNL je pripadel nogometašem Krškega, ki so dodobra napo…