Novo zmago si je v 25. krogu 3 SNL center priigral Bled in še povečal prednost pred najbližjim zasledovalcem iz Zagorja. Do konca sezone sta preostala še dva kroga, po katerih bo znano kdo bo ostal in kdo zapustil tretjeligaško druščino.

Visoko zmago so si priigrali tudi Žirovci, ki so s 5:2 slavili zmago nad Komendo in tako skočili na sedmo mesto prvenstvene lestvice, medtem ko Komenda ostaja na dnu. Domači so na tretjini srečanja vodili z 2:0, zadela sta Jan Bric Kolnik ter Matic Tratnik. Do konca polčasa je zaostanek zmanjšal Nik Rahne in nasprotnika sta na odmor odšla z rezultatom 2:1. Novega zadetka v dresu Žirov se je v 62. minuti veselil najboljši strelec lige Nace Eržen, ki je nasprotnikovega vratarja ugnal že devetnajstkrat v sezoni. Goste je petnajst minut pred koncem v igro za točke znova vrnil Rahne, a je bilo to le premalo. Z dvema zadetkoma, tik pred iztekom igralnega časa, sta visoko zmago domačih potrdila Nani Eisele in Zoran Gligorević. Kranjska Sava in Arne Tabor 69 sta si ob končnem izzidu 2:2, razdelila po točko. Savi tak izzid ne gre na roko, saj ostajajo na devetem mestu, za Žirovci in Šenčurjem pa zaostajajo tri točke. Kranjčani so povedli po zadetku Žana Krajnik, tik pred odhodom v slačilnice. Kljub poznemu zadetku, sta nasprotnika na odmor odšla poravnana, strelec izenačujočega zadetka je bil Filip Škerl. Gledalci so nove zadetke na srečanju znova videli ob koncu drugega polčasa, tri minute pred koncem je goste v vodstvo popeljal Roman Gomboši, točko pa je sodnikovem dodatku Savi priigral Vladimir Dojčinović. Gostje so uspeli povesti z igralcem manj na zelenici, saj je bil v 78. minuti izključen Žiga Bokal.

Šenčurjani so v boju za obstanek doživeli nov poraz, tokrat jih je z 1:2 ugnala ljubljanska Svoboda in jim zadala štirinajsti poraz v sezoni. Gostje so vodili ob polčasu, strelec edinega zadetka je bil Jasmin Dindič, v devetnajsti minuti srečanja. Neulovljivo prednost je gostom zagotovil Aleksandar Đokić, ki je dosegel že 17. zadetek v sezoni. Poraz Šenčurjanov je nekoliko ublažil Samo Kokalj, pet minut pred koncem rednega igralnega časa je bil natančen z bele točke. Gostje so sodnikov dodatek odigrali z igralcem manj, izključen je bil Klemen Judež, kljub temu pa so uspeli zadržati prednost. Ljubljančani so po zmagi ostali na šestem in imajo sedaj pred Šenčurjem in Žirovci tri točke prednosti.

Z delitvijo točk sta se razšla tudi tretje in drugouvrščeno moštvo lige, Ivančna Gorica in Zagorje. Prvi zadetek na srečanju je bil dosežen v drugem polčasu, v dvanajsti minuti nadaljevanja je bil strelec zadetka Jernej Gvardjančič. Le minuto kasneje je končni izzid postavil Simon Zupančič, dosegel je osmi zadetek v sezoni. Zasavci ostajajo na drugem mestu in s prednostjo ene točke pred Ivančno.

Novo zmago so vpisali nogometaši Bleda, ki so doma s 3:1 ugnali Grosuplje. Gorenjci so v 82. minuti vodili s 3:0. Edinega zadetka v prvem polčasu se je veselil Jure Križaj. V nadaljevanju sta osemnajsto zmago Blejcev v sezoni potrdila Jure Udrih in Ermin Čamdžić. Častni zadetek za goste je v 89. minuti srečanja dosegel Kevin Tomšič, veselil se je drugega zadetka v dresu Dolenjcev.

Tekme 25. kroga 3. SNL – center:

Žiri – Komenda 5:2
Bric Kolnik 23’, Tratnik 29’, Eržen 62’, Eisele 87’, Gligorević 91’; Rahne 37’, 75’

Tinex Šenčur – Svoboda Ljubljana 1:2
Kokalj 85’ (11m); Dindič 19’, Đokić 68’
Rdeči karton: Klemen Judež 89’ (Svoboda Ljubljana)

Sava Kranj – Arne Tabor 69 2:2
Krajnik 44’, Dojčinović 90’; Škerl 45’, Gomboši 87’
Rdeči karton: Žiga Bokal 78’ (Arne Tabor 69)

Ivančna Gorica – Zagorje 1:1
Gvardjančič 57’; Zupančič 58’

Bled Hirter – Brinje Grosuplje 3:1
Križaj 37’, Udrih 61’, Čamdžić 82’; Tomšič 89’

Uvod v 17. krog vzhodne skupine 3. SNL je pripadel nogometašem Krškega, ki so dodobra napo…