V petem krogu tretje lige – zahod so se kar štiri tekme od sedmih končale brez zmagovalca. Največ golov je padlo na tekmi med Primorjem in Žiremi, ki se je končala z delitvijo točk in rezultatom 3:3. Najvišjo zmago so tokrat zabeležili nogometaši Svobode, ki so s kar 6:0 odpravili Kočevje. Derbi kroga med Tinexom in Hirterjem ni upravičil pričakovanj, saj se je končal z najbolj nepriljubljenim izidom 0:0.

Prva tekma kroga je bila odigrana že v petek, ko sta se v Športnem parku Svoboda pomerila ljubljanska Svoboda in NK Kočevje. Ljubljančani v letošnji sezoni še niso izgubili in so bili pred obračunom v nizu treh zaporednih remijev. Prvi gol na tekmi je v 20. minuti dosegel Klemen Štancar in postavil izid polčasa. V drugem pa so domači še bolj pritisnili in v roku 15 minut zadeli še tri gole in pobegnili gostom. Aleksandar Đokić je dosegel še svoj peti gol v sezoni, sledila pa sta mu Marko Šajn in Jasmin Dindič. Do konca tekme sta zadela še Vanja Pavić in Vasko Raspashkovski. Šest različnih strelcev in pol ducata golov v mreži Kočevja je bilo dovolj za visoko zmago in dodatne tri točke, ki Ljubljančane peljejo na šesto mesto. Za Kočevce je bil to še četrti zaporedni poraz, na katerem so Dolenjci skupno prejeli kar 20 golov. Novinci, ki v ligi tako z zgolj eno točko ostajajo na zadnjem mestu, v naslednjih krogih nujno potrebujejo dvig forme.

Na prvi sobotni tekmi je v Športnem parku Stražišče pri kranjski Savi gostovala Fama iz Vipave. Kranjčani so v letošnji sezoni zabeležili le en poraz v prvem krogu, potem pa so dvignili formo in tudi na tej tekmi prikazala dobro igro ter zmagali z 2:0. Domače je v vodstvo popeljal Tim Idrizi. Gostujoči nogometaš Aljoša Peršič je že v drugi minuti tekme prejel rumeni karton, po eni uri igre pa je bil zaradi druge kazni izključen. Domači so izkoristili številčnejšo premoč in v 68. minuti preko Doana Ibraimova Đana povedli z 2:0. Rezultat se do konca tekme ni spremenil, tako da je Sava zabeležila novo zmago in se povzpela na visoko tretje mesto, Fama pa je s porazom padla na deseto.

Na primorskem derbiju sta se v Izoli srečala domača Elta in gostujoči TKK Tolmin. Stara znanca imata za seboj vrsto obračunov in tudi ta ni razočaral. Domači so povedli v 14. minuti, ko je za Izolane zadel Matej Zemljak. Nato pa je na sceno stopil Grega Debenjak, ki je v roku štirih minut zadel dva gola in se tako s šestimi goli povzpel na vrh lestvice strelcev. Domači do konca tekme več niso uspeli izenačiti, situacijo pa jim je v 88. minuti še dodatno otežil kapetan Chris Pletikos, ki je zaradi drugega rumenega kartona moral zapustiti tekmo. Končni rezultat ni vplival na stanje na lestvici, saj Tolmin z dodatnimi tremi točkami ostaja na sedmem mestu, Izola pa je utrpela še svoj tretji zaporedni poraz in ostaja predzadnja.

Igrišče Pri Štantu je tokrat gostilo dvoboj med domačo Adrio in vodilnim Brinjem iz Grosuplja. Gledalci so na prvi zadetek morali čakati vse do konca prvega polčasa, ko je v 45. Minuti zadel domači igralec Rok Pavlin. Že tri minute kasneje so gostje izenačili, ko je prvi gol v sezoni dosegel Rok Šporar. Rezultat se ni spremenil vse do 75. minute, ko so domači zopet povedli. Svoj tretji gol v sezoni je dosegel Tine Hlede in je na petem mestu lestvice strelcev. Gostje so ob koncu tekme zopet izenačili, ko je za delitev točk poskrbel Al Mahič. Adria je tako že drugič zapored remizirala in se povzpela na deveto mesto, Dolenjci pa so prvič v sezoni remizirali, a ostajajo na prvem mestu lestvice.

Eno najbolj zanimivih tekem kroga so videli gledalci na Mestnem stadionu Ajdovščina, kjer sta se pomerila domače Primorje in gostujoče Žiri. Gorenjci so v tekmo krenili mnogo bolje in do 54. minute vodili že z visokih 0:3. Dva gola za goste je dosegel Jaka Bric Krolnik, enega pa je prispeval Nace Eržen, ki je zadel še na tretji zaporedni tekmi. Po hladnem tušu in visokem zaostanku so domači zaigrali bolje in do 76. minute znižali na 2:3. Za Primorce sta zadela Amel Džuzdanović in Tilen Nagode. Glavno dogajanje pa se je odvijalo ob koncu tekme, ko je bil v 82. minuti izključen domači igralec Nik Pavšič Vajde. Do konca tekme je sodnik Denis Šabanagić moral ukrotiti strasti, saj je pokazal kar sedem rumenih kartonov in skupno 15 rumenih in dveh rdečih kartonov. Ko je že vse kazalo na zmago Žiri, je globoko v sodnikovem podaljšku z enajstih metrov svoj drugi gol na tekmi dosegel Amel Džuzdanović. Dve minuti kasneje je bil pri gostih izključen Rok Domijan. Burna in spektakularna tekma se je tako končala z delitvijo točk in izidom 3:3. Primorje je s prvim remijem v sezoni padlo na četrto mesto, Žiri pa so enajste.

Brez zmagovalca se je končal tudi mestni obračun med Ilirijo in Arne Taborom. Na Stadionu Ilirija sta se ljubljanska tekmeca srečala sploh prvič v zgodovini. Ilirija je v tekmo krenila z dobro popotnico zmage nad Kočevjem, obratno pa je bilo s Taborom, ki je na prejšnji tekmi izgubil proti Šenčurju. Prvi gol na tekmi je padel šele po slabi uri igre, ko je za domače zadel Getuar Veselaj. Dvanajst minut kasneje je izenačil Dragan Trivunčevič, kar je bil tudi končni rezultat tekme. Ilirija s točko ostaja na osmem mestu, Arne Tabor pa je dvanajsti.

Na zadnji tekmi kroga, ki je na papirju napovedoval zanimiv obračun, sta se udarila šenčurski Tinex in Hirter z Bleda. Gorenjski obračun je bil odigran v Športnem parku Šenčur in se končal brez zmagovalca. To je bila tudi edina tekma kroga, na kateri nismo videli zadetkov. Točka je tokrat bolj škodovala Hirterju, ki je sploh prvič v sezoni remiziral in padel na peto mesto. Šenčur je končal serijo treh zaporednih zmag in tudi prvič v sezoni remiziral. Varovanci Iva Levstka kljub remiju ostajajo na visokem drugem mestu.