V sedmem krogu tretje lige zahod je bilo v tem vikendu zelo pestro. Najvišjo zmago so tokrat zabeležili nogometaši ljubljanske Svobode, ki so Bledu nasuli kar pol ducata golov. Izolska Elta je v izredno pomembnem obračunu zadnjih dveh ekip odpravila Kočevje in zabeležila prvo zmago v sezoni. Šenčur je premagal Adrio in prevzel vodstvo na lestvici.

Na prvi tekmi kroga, ko je bila odigrana že v petek, sta se v Športnem parku Svoboda pomerila domača Svoboda in gostje z Bleda. Prvi gol na tekmi je z avtogolom dosegel gostujoči nogometaš Domen Potočnik. V 32. minuti je na sceno zopet stopil domači napadalec Aleksandar Đokić, ki je bil z naskokom prvo ime srečanja. V roku trinajstih minut je zadel hat-trick in se še povečal prednost na lestvici strelcev. Đokić je sedaj že pri enajstih golih in za prvim zasledovalcem vodi za kar pet zadetkov. Do konca prvega polčasa so domači vodili že s 4:0, nato pa je prvi gol za goste v začetku drugega polčasa dosegel Izidor Erazem Kamšek. Petarda v golu Bleda je odjeknila v 54. Minuti, ko je zadel Klemen Štancar. Drugi gol za Hirter je dosegel Boštjan Varl, končni rezultat pa je ob koncu tekme s tretjim golom v sezoni postavil Jasmin Dindič. Svoboda je s tretjo zaporedno zmago skočila na tretje mesto, Bled pa ostaja šesti.

Petkov termin je postregel še z eno tekmo, ko sta se v Športnem parku Šenčur srečala domači Tinex in mirenska Adria. Edini gol na tekmi je v deseti minuti dosegel David Ivanuša, a to je bilo za končno zmago in skok na prvo mesto lestvice. Tinex ni izgubil vse od prvega kroga, ko jih je na domačem igrišču premagal Tolmin. Nato pa so Gorenjci pošteno pritisnili na plin, nanizali pet zmag, temu pa dodali in remi in zbrali 16 točk. Šenčurci imajo sicer enako število točk kot Primorje, a jih boljša gol razlika uvršča na sam vrh. Veliko slabše pa gre Adrii, ki v letošnji sezoni še ni zmagala in je izgubila drugič zapored. Mirenčani so do sedaj zbrali štiri točke in zasedajo enajsto mesto.

Nedaleč stran sta se v Športnem parku Stražišče pomerila kranjska Sava in Arne Tabor. Sava je v tekmo krenila z dobro popotnico dveh zaporednih zmag, zato so Gorenjci tudi proti neprepričljivemu Taboru pričakovali zmago. Vendar jim je načrte kmalu prekrižal gostujoči nogometaš Erik Olivo in v deveti minuti goste popeljal v vodstvo. Po slabe pol ure igre je Matic Kopač uspešno realiziral enajstrmetrovko in izid poravnal na 1:1. Za Kopača je bil to šesti gol v sezoni, kar ga uvršča na drugo mesto lestvice strelcev. Pri tem rezultatu je ostalo do konca tekme, zato sta se nasprotnika razšla z delitvijo točk. Kranjčani so s tem prišli do štirinajste točke in padli na četrto mesto. Arne Taboru znova ni uspelo zmagati, zato se še brez zmage nahajajo na predzadnjem mestu, ki so ga prevzeli od izolske Elte.

Elta je na svojem igrišču gostila Kočevje, kar je pomenilo, da sta se na Mestnem stadionu pomerili ekipi, ki sta pred začetkom kroga zasedali zadnji dve mesti. Oboji so upali na prvo zmago v sezoni, daljši konec pa je tokrat potegnila domača ekipa. Prvi gol na tekmi je zadel domači nogometaš Matic Zemljak, a je Miha Babić kmalu izenačil. Izolani so na odmor vseeno odšli z vodstvom enega gola, ki ga je ob koncu polčasa zadel Matej Zemljak. Anel Hodžić je kmalu rezultat izenačil, izid pa je ostal nespremenjen vse do 81. minute, ko je za ponovno vodstvo domačih poskrbel Žan Ribič. Dolenjcem se ni uspelo še enkrat vrniti, so pa v svoj gol prejeli še eno žogo, ko je končni rezultat 4:2 tri minute kasneje postavil Andrej Terčič. Za Izolane je bila to zlata vredna zmaga, ki jih je s predzadnjega mesta izstrelila na deseto. Varovanci Saše Fartka so tako zabeležili še šesti zaporedni poraz in z zgolj eno točko ostajajo trdo na zadnjem mestu.

Derbi kroga sta na Mestnem stadionu Ajdovščina odigrala domače Primorje in gostje iz Grosuplja. Dolenjci so pred začetkom kroga vodili, a jih je na Primorskem pričakalo razigrano Primorje, ki je po porazu Bledu zopet našlo pravo formo in se v derbi podalo z zmago nad Adrio. Domačine je po dobre pol ure igre v vodstvo popeljal Amel Džuzdanović in dosegel četrti gol v sezoni. Žan Leban je v drugem polčasu rezultat povišal, visoko zmago nad vodilnim Grosupljem pa je v 75, minuti potrdil Jakob Kodermac, ki je zadel še na drugi zaporedni tekmi. Varovanci Andreja Komaca so se s pomembno zmago zavihteli na drugo mesto, Grosupeljčani pa so z drugim porazom v sezoni padli na peto.

Zadnja tekma sobotnega sporeda je bila odigrana v Športnem parku Brajda, kjer je Tolmin gostil vipavsko Famo. Alen Keranovič je goste popeljal v vodstvo ob koncu prvega polčasa, v 69. minuti pa je izenačil Bine Kavčič. Domači nogometaš Matej Mavrič je v 81. minuti prejel rdeči karton, izgledalo pa je, da se bo tekma končala brez zmagovalca. A so Vipavci izkoristili številčno premoč in preko Mateja Žižmoda zadeli globoko v sodnikovem podaljšku. Za domače je bila usodna 93. minuta, Severni Primorci pa so s tem zabeležili še drugi zaporedni poraz. Vipavci so po tretjem krogu znova zabeležili zmago in se z osmimi točkami nahajajo na devetem mestu. Tolminci so kljub dvema porazoma v zadnjih krogih ohranili sedmo mesto in z devetimi točkami začenjajo spodnji del lestvice.

Z edino tekmo nedeljskega sporeda sta sedmi krog zaključila Ilirija in Žiri. Ljubljančani so bili pred tekmo v seriji dveh zaporednih remijev, proti Žirem pa so zabeležili še tretjega. Prvi polčas se je končal z rezultatom 1:1, gola pa sta dosegla Din Gutić in Nejc Kržišnik. Rezultat je ostal nespremenjen vse do 89. minute, ko je Nace Eržen Žirovce popeljal v vodstvo. Izgledalo je, da bodo Gorenjci metropolo zapustili z vsemi tremi točkami in se veselili prve zmage v sezoni, a jim je z zadetkom v 92. minuti sanje razblinil Mark Bratina in postavil končni rezultat 2:2. Ilirija s tretjim zaporednim remijem ostaja osma, Žiri, ki jim v tej sezoni še ni uspelo zmagati pa so padle na dvanajsto.