V soboto je bilo odigranih šest tekem 3. SNL Zahod, do prve zmage je prišla Škofja Loka, medtem ko je Adria v Mirnu premagala Tolmin in jim zadala prvi poraz.

Največ zadetkov je bilo doseženih v Šenčurju, kjer je Svoboda slavila z rezultatom 2:5. Zadetke za goste so dosegli štirje nogometaši, dvakrat se je med strelce vpisal Aleksandar Đokić, najboljši strelec lige. Domači so v 44. minuti ostali brez Kristiana Rozmana, ki je prejel drugi opomin na tekmi. Za goste so zadeli še Akpomudia, Jakupovič in Mladenovič, medtem ko sta se v vrstah Šenčurja med strelce vpisala Samo Kokalj in Ladislav Stanko.

Minimalne zmage z 1:0 so se veselili nogometaši Škofje Loke, ki so gostili kranjsko Savo. Edini zadetek je bil odsežen v deveti minuti, strelec je bil Tilen Dolenc. Gostje so srečanje končali z desetimi nogometaši na igrišču, saj je bil v 82. minuti izključen Luka Iličič. Druge zaporedne zmage so se veselili nogometaši Izole, ki so z 2:0 premagali Šobec Lesce. Domači so v vsakem od polčasov dosegli po en zadetek. Mrežo gostov je v 40. minuti načel Kevin Nardin, v 62. minuti pa je končni rezultat postavil Tomaž Rodica. Izola je sedaj pri desetih osvojenih točkah, medtem ko jih ima Šobe Lesce tri.

Zagorjani ostajajo pri eni osvojeni točki, tokrat jih je z 0:2 premagala Postojna. Gostje so si zmago zagotovili že v prvem polčasu, najprej je v deveti minuti zadel njihov najboljši strelec Romario Cekaj, tik pred odhodom v slačilne pa končni izid postavil Adis Agić. Postojna za vodilno ilirijo zaostaja tri točke, Zasavci pa z eno točko ostajajo na zadnjem mestu. Edino delitev točk so gledalci videli v Žireh, kjer je domači NK Žiri remiziral z Vipavo, z rezultatom 2:2. Gostje so povedli že v četrti minuti, ko je zadel Jakob Panič Nardin, do konca polčasa pa so domači obrnili izid v svojo korist. V deseti minuti je izenačil Jan Koblar, v vodstvo pa je domače v 37. minuti popeljal Tim Kovačič. Končni rezultat je bil postavljen v drugi minuti drugega dela, ko je izenačil Jani Nešković. Žirovci so osvojili drugo točko v sezoni, Vipava jih ima sedaj deset, s tekmo manj.

Adria je gostila do sobote vodilno moštvo Tolmina in jim zadala prvi poraz. Domači so v 81. minuti povedli s 3:0, zadel je Nik Masten. Pred tem sta v polno merila Blaž Semolič, v 26. in Grance Shimba Olamba v 64. minuti, zadel je iz enajstih metrov. Poraz Tolmina je v zadnjih minutah nekoliko ublažil Bine Kavčič, ki je z drugim zadetkom v sezoni postavil končnih 3:1.