V času reprezentančnega premora so tretjeligaši med vikendom odigrali 4. krog. Na derbiju kroga med Bledom in Primorjem so Ajdovci prvič v sezoni izgubili in padli na tretje mesto lestvice, vodstvo pa so po novi visoki zmagi prevzeli nogometaši Brinja iz Grosuplja. Drugo mesto z zmago nad Arne Taborom zaseda šenčurski Tinex.

Na prvi tekmi kroga sta se na kočevskem stadionu Gaj pomerila domače Kočevje in ljubljanska Ilirija 1911. Kočevci so pred tekmo zasedali zadnje mesto, zato so varovanci Saše Fartka potrebvali zmago, da se dvignejo z dna. A so Ljubljančani že zelo hitro pokazali kdo je vladar na terenu in do 33. minute vodili že z visokih 0:3. Strelski pohod Ilirije je v 13. minuti začel Simon Abotu Oduh, sledila pa sta mu še Aljaž Tavčar in Kenan Bosnič. Nejc Pavlovič je v 38. minuti zadel prvi gol za Kočevje, a je minuto kasneje za Ljubljančane še četrti gol na tekmi dosegel kapetan Jaka Corn. Drugi gol za Kočevce je ob koncu tekme zadel David Vesel, končni rezultat 2:5 pa je v sodnikovem podaljšku iz enajstmetrovke postavil Corn in zadel še drugi gol na tekmi. Dolenjci po ponovnem porazu in eno točko še naprej zasedajo zadnje mesto, Ljubljančani pa so se dvignili na osmo.

Na najbolj zanimivi tekmi kroga sta se na Bledu srečala Hirter Bled in vodilno Primorje iz Ajdovščne. Primorci pred tekmo še niso oddali niti ene točke in so veljali za favorite. A so Blejci na tekmi pokazali, zakaj so pred začetkom sezone veljali za enega najtežjih nasprotnikov. Gorenjce je v vodstvo popeljal Ladislav Stanko, ki je zadel z enajstih metrov. Pet minut kasneje je vodstvo povišal Moreno Remškar, v 70. minuti pa je še svoj drugi gol in tretjega v sezoni dosegel Ladislav Stanko, ki je zadel že na prejšnji tekmi. Pet minut kasneje je končni rezultat postavil Domen Potočnik. Primorci so na tej tekmi razočarali, saj jim ni uspelo zadeti niti enkrat, čeprav so bili v dosedanjem delu sezone zelo razpoloženi. Za Blejce je bila to tretja zaporedna zmaga, s katero so se po točkah izenačili s Primorjem in zasedajo četrto mesto.

Šest golov je padlo tudi na tekmi med Žiremi in mirensko Adrio. Prvi gol na tekmi je za Žiri dosegel Nace Eržen, izenačil pa je Luka Bragato. Nato je z golom Mihe Torkarja povedla Adria, deset minut kasneje pa je rezultat poravnal Rok Domijan. Dve minuti kasneje so severni Primorci zopet prišli v vodstvo, ko je zadel Tine Hlede. V 83. minuti je za Žiri zadel Nejc Kržišnik in postavil kočni rezultat tekme 3:3. Žiri so po dveh zaporednih porazih znova prišle do točke in zasedajo enajsto mesto, Adria pa je še tretjič remizirala in s tremi točkami drži deseto mesto.

Šenčurski Tinex tudi po tekmi z Arne Taborom nadaljuje niz zmag, saj so Gorenjci še tretjič zapored osvojili vse tri točke in se z devetimi nahajajo tik pod vrhom na drugem mestu. Na zadnjih treh tekmah so varovanci Iva Levstka zadeli kar 12 golov in bodo v nadaljevanju sezone nevaren nasprotnik. V Maksimovem gaju na Brodu so prvi povedli gostje, za katere je z enajstih metrov dosegel Samo Kokalj. Nato sta v roku desetih minut sledila dva gola Tabora, ko sta zadela Lenart Lesar in Ogochukwu Prince Akpomudia. Še pred koncem prvega polčasa so gostje izid izenačili, ko je zadel Luka Lipovec. Pet minut pred koncem tekme je znova udaril Samo Kokalj in se že s svojim petim golom v sezoni povzpel na prvo mesto strelske lestvice. Arne Tabor je z drugim zaporednim porazom padel na dvanajsto mesto in v tej sezoni še ni zmagal.

Brinje Grosuplje je po četrtem krogu novo vodilno moštvo, saj je z zmago nad Izolsko Elto prišlo še do tretje zmage v sezoni. Prvo ime tekme je bil Gregor Dorniž, ki je dosegel hat trick in se tako s tem dosežkom pridružil Jakobu Kodermacu. Dorniž je prvi gol dosegel že po treh minutah igre, v tretji minuti drugega polčasa pa je vodstvo povišal Filip Škerl. Dorniž je ob koncu tekme zadel še dvakrat in postavil končni izid 4:0. Elta je z drugim zaporednim porazom brez danega gola padla na predzadnje mesto, Brinje pa je zaradi boljše gol razlike prevzelo vodstvo.

V Športnem parku Brajda je TKK Tolmin pričakal kranjsko Savo. Po remiju 2:2 Sava zaseda peto mesto, Tolmin pa sedmo. Prvi gol na tekmi je po slabe pol ure igre dosegel Nejc Kumer in domače popeljal v vodstvo. Tom Idrizi je v 39. minuti rezultat izenačil, preko Matica Kopača pa so gostje prvič na tekmi povedli. Zadnji gol na tekmi je padel v sedemdeseti minuti, ko je svoj četrti gol v prvenstvu dosegel Grega Debenjak in postavil končni rezultat 2:2.

Na zadnji tekmi kroga sta se v današnjih popoldanskih urah v Vipavi pomerila domača Fama in Svoboda iz Ljubljane. Vipavci so v preteklem krogu končno dosegli prve točke in se z zmago poslovili od zadnjega mesta. Svoboda je bila pred tekmo v seriji dveh zaporednih remijev in v tej sezoni še ni izgubila. Prvi gol na tekmi je za goste zadel Aleksandar Đokić, ki je zadel še na tretji tekmi zapored, skupno pa ima na računu že štiri zadetke. Zdelo se je, da bo to edini gol na tekmi, a je v sodnikovem podaljšku za domače zadel Jaka Kuhar in Vipavi prinesel remi. Pri gostih je bil v 91. Minuti izključen Klemen Judež. Svoboda po današnjem remiju ostaja šesta, Vipava pa je padla na deveto.