Za nami je rekorden 14. krog, katerega so odigrali slovenski tretjeligaši. Odigranih je bilo sedem tekem, od tega dve tekmi z izenačenim izzidom. Primorci so s peto zaporedno zmago potrdili svoje prvo mesto v ligi. Igralci Žirija že drugič v sezoni s štirimi zadetki do zmage, tokrat nad trinajstouvrščenim Arne Taborom. Šestouvrščeni Tolmin je premagal Senčur, kar je za njih že drugi zaporedni poraz od ekipe, ki je slabše uvrščena na lestvici. Ilirija končno prekinila niz porazov z zmago nad klubom iz Izole in se tako povzpela mesto višje.

Na domačem terenu so igralci Kočevja remizirali proti ekipi iz Mirna. Domačini, ki so v zadnjih petih tekmah, prav tako kot igralci Adrie, zabeležili le eno zmago, so tekmo začeli dobro. Miha Babić je svoj šesti gol sezone zabeležil v 6. minuti srečanja, in tako povedel domačine do začetne prednosti. Prejeti gol je zbudil tudi igralce Adrie, ki so s svojo napadalno igro prišli do prvega zadetka v 23. minuti, za katerega je bil zaslužen mladi Boštjan Klepac. Obe ekipi sta v drugi polčas vstopili z veliko željo po zmagi, saj bi morebitna zmaga domačine po lestvici dvignila nad Mirenčane, zato je bila borba očitna. Ekipi sta še enkrat zadeli po gol in skupno prišli do neodločenega rezultata 2:2, kar pomeni, da vrstni red na rezpredelnici tretje slovenske lige, za ti dve ekipi ostaja nespremenjen. Adria ostaja pri 10 točkah in je na dvanajstem mestu, igralci Kočevja pa se bodo morali zadovoljiti z zadnjim, štirinajstem mestu na lestvici.

Primorje, ki prvo mesto potrjuje z zelenim nizom zmag, se je v tem krogu pomerilo z ekipo Fama Vipava, ki se trenutno drži skupno osmega mesta. V Vipavi sta obe ekipi prikazali borbeno igro, kar nam lahko pove tudi statistika petih rumenih kartonov za obe moštvi. Obe ekipi sta opravili veliko menjav in z dinamično igro poskušali presenetiti nasprotnika. To je uspelo gostujoči ekipi, ki je zadela gol takoj po začetku drugega polčasa, in sicer v 48. minuti. Po prejetem golu se je domača ekipa borila, da bi tudi oni prišli do svojega zadetka, kar jim žal ni uspelo. Končni rezultat je bil v prid Primorju, ki samo potrjuje svojo kvalitetno zasedbo igralcev in seveda nenazadnje prvo mesto v tretji slovenski nogometni ligi.

Sledila je še ena tekma, kjer je padel le en zadetek. Med seboj sta se pomerili ekipi Tinex Senčurja ter TKK Tolmina. Ekipi, ki na lestvici zastopata peto in šesto mesto sta se udarili v Športnem parku Brajda, v Tolminu. 250 gledalcev je spremljalo napeto tekmo, ki je bila na visokem nivoju. Prvi polčas je potekal napeto, a brez gola. Ekipi sta si izmenjali kar nekaj dobrih podaj in napadalnih strelov v okvir vrat. Drugi polčas pa je zaznamoval že kar štirinajsti gol Grege Debenjaka, ki to sezono igra vrhunski nogomet in je trenutno drugi strelec lige. Tolmin je povedel, Senčur se ni predal, kar nam lahko pove napeto vzdušje med igralci. Rdeč karton si je prislužil 24-letni Gašper Repnik, rezultat pa je ostal nespremenjen do konca tekme. Po nepričakovanem porazu in  seriji dveh izgubljenih tekem, je Senčur padel na peto mesto. Za točko boljši so sedaj nogometaši Bleda, ki se povzpenjajo po lestvici navzgor, prav tako kot igralci Tolmina, ki zasedajo trenutno šesto mesto.

Ilirija je prekinila serijo izgubljenih tekem ob gostovanju na Primorskem. Favoriti tekme so bili Ljubljančani, a po zadnjih treh izgubljenih in eni remizirani tekmi, je bilo težko napovedati zmagovalca. Goste je v vodstvo povedel kapetan, ki je zanesljivo zadel iz 11-metrov in svoji ekipi prinesel vodstvo. Seveda se igralci Elta Izole niso predali in na koncu polčasa odgovorili z golom. Svoj drugi gol je dosegel Lucas Mingotti in s tem navdušil domače navijače. Tekma se je do 82. minute odvijala nemoteno v športnem duhu, ko pa je tekmo dokončno odločil mladi 18-letni Edison Destani. Po koncu štirinajstega kroga imata obe ekipi 14 osvojenih točk, kar uvršča Izolo na enajsto mesto, Ljubljančane pa na trenutno deveto mesto na lestvici.

V Športnem centru Kranj smo v soboto lahko spremjali obračun med drugouvrščeno Svobodo ter domačo ekipo, ki zaseda šesto mesto, Sava Kranj. Ljubljančani so tekmo dobili s končnim rezultatom 2:0, kar pomeni, da je poraz Kranjčane vrgel na sedmo mesto, Svoboda pa še naprej zavzema drugo mesto in sledi prvouvrščenim Primorjem. Aleksander Đokić, ki prepričljivo letos vodi na lestvici strelcev, je zabil svoj jubilejni dvajseti gol, in sicer iz enajstmetrovke in svojemu moštvu na koncu prvega polčasa prinesel lepo popotnico. V drugi polovici tekme so se Kranjčani borili, a jim do gola ni uspelo priti. V 70. minuti je Svoboda priigrala končni izzid tekme in le še enkrat več pokazala, da si zasluži skupno drugo mesto.

Vzporedno je potekal derbi med Grosupeljčani in gostojočo ekipo z Bleda. Brinje Grosuplje, ki s svojo igro, trenutno s 26 točkami zaseda tretje mesto, je igralo neodločeno proti ekipi Bled Hirter. Zaradi poraza Šenčurja se je kljub neizenačenemu rezultatu Bled povzpel eno stopničko višje in je trenutno na skupnem četrtem mestu. Če že do zadetkov ni prišlo, pa so fantje nabrali kar nekaj prekrškov in kar sedem rumenih kartonov.

Največ  zadetkov v tem krogu je dosegla prav ekipa Žirija, ki je pometla z igralci Arne Tabora. Srečanje se je začelo na zanimiv način,  in sicer z avtogolom domačina Jona Simiča. Drugi gol je v naslednjih minutah zadel Nejc Eržen, ki je bil kasneje natančen tudi v drugo in sicer iz enajstih metrov. S tem zadetkom je ekipa iz Žirov vodila že s 3:0, kar pa jih ni ustavilo in prišli so do novega, zadnjega zadetka v 78. minuti. Prepričjivo vodstvo pa ni ustavilo domačih igralcev, ki so se častno borili do konca in nanizali dva gola, za katera je bil “kriv” Ogochukwu Prince Akpomudia, in prišli do končenga rezultata 4:0. Eržen se je z dvema zadetkoma, skupno z destimi, pridružil tretjeuvrščenemu strelcu Amelu Džuzdanoviću. Nigerijec je s svojo kvaliteto skočil na peto mesto najboljših strelcev tretje slovenske nogometne lige.  Arne Tabor ostaja z devetimi točkami na predzadnjem mestu, Žirovci pa so napredovali na deseto mesto.

Naloži več novic iz 3. liga zahod

Šenčur lov na 2. SNL pričel s šestico

Spomladanski del sezone se s tekmami 15. kroga pričenja tudi za tretjeligaše. Na zahodu so…