Za nami je eden najbolj zanimivih vikendov v tretji ligi- zahod. Enajsti krog je postregel s prvim porazom ljubljanske Svobode v sezoni, kar je izkoristilo Primorje in znova skočilo na prvo mesto lestvice. Grosuplje je po porazu v preteklem krogu znova slavilo in zaključuje prvo trojico na vrhu.

Prvo tekmo kroga sta v soboto odigrala ljubljanska Ilirija in gostje iz Grosuplja. Ilirija je v tekmo krenila s popotnico šestih zaporednih remijev, Ljubljančani pa bi pred dvobojem z enim od favoritov zagotovo podpisali nov remi. Domačini iz metropole so v tekmo krenili silovito in preko Anžeta Kosija povedli že v drugi minuti. Le šest minut kasneje je zadel gostujoči nogometaš Nejc Koler in rezultat je bil v osmi minuti znova izenačen. A to še ni bilo dovolj za prvi polčas, saj so gostje prvič na tekmi povedli, ko je zadel Filip Škerl. Domačini do konca tekme niso uspeli izida izenačiti, kar je pomenilo, da je bilo Ilirijinih zaporednih remijev konec. Ljubljančani so kljub porazu ostali na devetem mestu, prav tako so tretje mesto zadržali tudi Dolenjci.

Ljubljansko Svobodo je po velikem derbiju prejšnji teden, znova čakalo težko srečanje. V Ljubljano so tokrat pripotovali nogometaši petouvrščenega Tinexa iz Šenčurja, ki pred tem niso zmagali kar na treh zaporednih tekmah. Ljubljančane je v vodstvo popeljal Klemen Kolar, a je še pred koncem prvega polčasa izenačil Samo Kokalj. Nogometaš Šenčurja je tako vpisal sedmi gol v sezoni in je najboljši strelec svojega moštva. Jernej Gvardjančič je po slabi uri igre Gorenjce prvič popeljal v vodstvo. Ko je Simon Čarman Djuran v 88. minuti tekme vodstvo povišal na 1:3, je bilo jasno, da bo Svoboda prvič v sezoni klonila. Čeprav je Aleksandar Đokić v 94. minuti zadel z enajstih metrov in dosegel 17. gol v sezoni, je domačinom za nov pozitiven izid zmanjkalo časa. Svoboda je po točki iz preteklega kroga in tokratni ničli, prvo mesto predala Primorju, Šenčur pa je po treh zaporednih tekmah brez zmage zabeležil nove tri točke in napredoval na četrto mesto.

Istočasno kot tekma v Ljubljani, se je pričel tudi derbi kroga med kranjsko Savo in takrat drugouvščenim Primorjem. Gorenjci so v preteklem krogu nepričakovano izgubili proti mirenski Adrii, slabega vtisa pa jim proti favoriziranem Primorju ni uspelo izboljšati. Primorje je na derbiju proti Svobodi osvojilo točko in si je na derbiju proti Savi želelo nove zmage. Prvi so povedli Gorenjci, ko je v 12. minuti zadel Aleksandar Bodiroža. Kapetan gostov Amel Džuzdanović je rezultat izenačil še pred prvim polčasom in je z osmimi goli v letošnji sezoni najboljši strelec Primorcev. Zdelo se je, da bo Primorje iz gorenjske prestolnice odneslo točko, a je v 92. minuti Jakob Kodermac dosegel morda enega najbolj pomembnih golov v sezoni. Kodermac je tako vpisal sedmi gol v sezoni, sinovi burje pa so zaradi poraza Svobode zopet prevzeli vodstvo.

V Športnem Parku Brajda sta prvo medsebojno tekmo odigrala ranjena Tolmin in Žiri. Severni Primorci so pretekli teden brez doseženega gola izgubili proti Bledu in so v tekmo krenili s sedmega mesta. Žiri v letošnji sezoni še niso zmagale in so skušale izkoristiti slabo formo nasprotnika. Vendar pa jim ta načrt nikakor ni uspel, saj je prvi strelec domačinov Grega Debenjak napolnil njihovo mrežo. Napadalec domačih je strelski pohod začel v sedmi minuti, temu golu pa dodal še dva in tekmo končal s hat-trickom. Srečanje se je končalo z rezultatom 3:0, Debenjak pa se z 12 zadetki nahaja na drugem mestu lestvice strelcev. Tolminci so po slabšem prejšnjem tednu znova vpisali tri točke, Žirovci pa po novem porazu ostajajo zadnji. Na naslednji tekmi bodo igrali tudi brez Žige Eržena, ki si je v sodnikovem podaljšku prislužil rdeči karton.

Derbi začelja sta v kočevskem Gaju odigrala domače Kočevje in ljubljanski Arne Tabor. Kočevci so pretekli teden pripravili presenečenje in na dolenjskem derbiju premagali Brinje iz Grosuplja. S tem so se varovanci Saše Fartka tudi dvignili po lestvici in s predzadnjega mesta pričakali dvanajstouvrščene Ljubljančane. Te so na zadnjih dveh tekmah ostali brez izstreljenega naboja in točke proti Kočevcem so bile nujno potrebne. Prvi zadetek na tekmi je padel šele v drugem polčasu, ko je za goste zadel Ogochukwu Prince Akpomudia. Gaj Kunstelj je dve minuti kasneje izid izenačil, Maj Hočevar pa je domačine v vodstvo popeljal v 81. minuti. Čeprav je kazalo na drugo zaporedno zmago Dolenjcev pa je Akpomudia tri minute pred koncem rednega dela izkoristil enajstmetrovko in s šestim golom v sezoni postavil končni rezultat srečanja. Moštvi po remiju tako še naprej loči zgolj ena točka, Kočevje pa se je po porazu Žirov še oddaljilo od zadnjega mesta.

Vipavska Fama na prvi tekmi nedeljskega sporeda na svojem Stadionu Ob Beli pričakala goste z Bleda. Vipavci so na zadnjih dveh tekmah osvojili štiri točke in so proti Gorenjcem želeli nadaljevati niz neporaženosti. Nogometaši Bleda so na zadnjih treh tekmah dvakrat zmagali in so pred tekmo zasedali šesto mesto. Edini gol na tekmi je že v prvi minuti dosegel Domen Božič in Vipavi prinesel novo zmago. Zanimivo je, da je bil strelec edinega gola tudi edini izključen nogometaš na tekmi, igro pa je moral zapustiti v 76. minuti. Vipavci z zmago nadaljujejo niz neporaženosti, Blejci pa so zabeležili četrti poraz v sezoni.

Enajsti krog sta tokrat v Izoli zaključili domača Elta in Adria iz Mirna. Izolani so bili v nizu dveh tekem brez poraza, za dvig po lestvici pa bi potrebovali zmago nad Adrio. Mirenčani so v preteklem krogu prvič zmagali in so želeli nadaljevati z dobro igro. Prvi gol na tekmi je za goste dosegel Boštjan Klepac, Tomaž Rodica pa je še pred koncem prvega polčasa izenačil. Nik Masten je v začetku drugega polčasa znova zadel za vodstvo Adrie, a je Matej Zemljak s petim golom v sezoni izid znova poravnal in postavil končni izid tekme. Ekipi tako ostajata na desetem oziroma enajstem mestu, Mirenčani pa za Primorci zaostajajo za dve točki.