V vzhodni skupini 3. SNL je vodilna Bistrica zabeležila že osmo zmago in je obdržala pet točk prednosti pred Rogaško, ki je z novim trenerjem slavila na Koroškem.

Po porazu na derbiju v Slovenski Bistrici je Dravinja v tem krogu na svojem terenu gostila celjski Šampion in dosegla zmago z rezultatom 2:1. Junak v domačem taboru je postal Anej Kolar, ki je zabil oba zadetka Konjičanov. V prvem polčasu je svojo ekipo po desetih minutah igre popeljal v vodstvo, vendar pa so gostje pet minut pred odhodom na odmor uspešno odgovorili, saj je Urh Moličnik iz prostega strela uspeh izenačiti. Končna odločitev o zmagovalcu je padla v 77. minuti, ko je ponovno zabil Kolar in izdatno pripomogel k osvojitvi novih treh točk za moštvo Petra Peca.

V Dravogradu so na dvoboju zgornjega dela lestvice domačini dosegli pomembno zmago nad moštvom Cirkulan. Prvi polčas se je končal brez zadetkov, najbolj omembe vreden dogodek pa se je zgodil v 11. minuti srečanja, ko je gostujoča obramba v svojem kazenskem prostoru zrušila Jana Kotnika, a je sodniška piščalka ostala nema. Kotnik je ob padcu dobil tudi poškodbo v predelu rame in je igrišče moral zapustiti, tik pred koncem prvega dela pa so ga z reševalnim vozilom odpeljali v bolnišnico. Z dogajanjem je veliko bogatejši bil drugi polčas obračuna, v katerem so Korošči dosegli dva zadetka in prišli do vseh treh točk. Njihovo delo je zelo olajšal Robert Travnikar, ki je v 54. minuti v obrambi nespretno posredoval, saj je ob poizkusu izbijanja žoge z nogo zadel nasprotnika v predel glave in si prislužil drugi rumeni karton. Kljub igralcu manj so Haložani imeli nekaj priložnosti za vodilni zadetek, a jih niso izkoristili, kazen pa je sledila v 80. minuti, ko je Cene Kitek izvajal prosti strel na približno 17 metrih in z lepim strelom premagal nemočnega Denisa Zajca. Dvoboj se je dokončno prelomil le nekaj trenutkov kasneje, ko je Stefan Zazić na robu kazenskega prostora po mnenju sodnika storil prekršek in ker je 23-letni Srb bil zadnji igralec v obrambi je ob tem prejel še rdeči karton. Položaj za prosti strel je bil skoraj identičen kot ob prvem zadetku, tudi tokrat pa Kitek priložnosti ni izpustil iz rok in je z novo odlično izvedbo poskrbel za končnih 2:0.

Obračun začelja prvenstvene razpredelnice med Šmarjami in Dobrovci je bil odločen že v prvem polčasu, v katerem so gledalci videli vse tri zadetke. Prvi je padel po 27. minutah igre, ko so domačini uspešno izvedli hiter protinapad, ki ga je realiziral Valentin Fišer. V 36. minuti je Urban Jančič na 2:0 povišal z uspešno izvedbo najstrožje kazni, tik prd odmorom pa je za priključek Dobrovc poskrbel Nejc Grandošek. V drugem delu ekipi nista več zatresli mreže nasprotnika, bližje zadetku pa so bili Šmarčani, ki so ponovno prišli do strela z bele točke, a ga niso uspeli realizirati. Ekipa Šmarje pri Jelšah je z drugo zmago v sezoni skočila na varno 10. mesto prvenstvene razpredelnice, dno katere sedaj zaseda moštvo Dobrovc.

Derbi kroga v Slovenski Bistrici so dobili domačini, ki so dosegli že osmo zmago v sezoni ter še naprej ostajajo stoodstotni. Bistričani so obračun proti Zrečah začeli odlično in povedli že po sedmih minutah tekme, ko je Nejc Bračko z roba kazenskega prostora streljal po tleh in premagal Primoža Ravnaka, ki je zaradi gneče pred vrati imel zakrit pogled na dogajanje ter ni mogel pravočasno reagirati. Varovanci Simona Dvoršaka so na odmor odšli z vodstvom 2:0, saj je v 28. minuti Bračko lepo zaposlil Aljaža Polegka, ki je akcijo zaključil z lepim strelom in poskrbel za svoj prvenec v letošnji sezoni. Popolnoma drugače so se zadeve odvijale v drugem delu igre, v katerem so Bistričani imeli kar nekaj sreče, da so se ob koncu veselili osvojitve vseh treh točk. Najprej so Zrečani že v šesti minuti nadaljevanja po hitro izvedeni akciji izid znižali, potem ko je tudi Aleksandar Radić mrežo zatresel prvič letos. Sledilo je obleganje vrat Jake Dabanovića, ki ga je sredi drugega polčasa najprej rešila vratnica, v samem zaključku srečanja pa je 24-letnik z odlično obrambo preprečil izenačenje na 2:2. Solidno predstavo obeh moštev je nekoliko zasenčil dogodek, ki se je zgodil po zaključnem pisku glavnega delivca pravice Armanda Šorlija, saj je Alen Korošec zaradi nešportnega vedenja prejel rdeči karton.

Rogaška je v tem krogu igrala na težkem gostovanju v Ravnah in proti Korotanu iztržila zmago. Slatinčani so slavili z rezultatom 1:2, potem ko so v samem zaključku dvoboja uspešno realizirali najstrožjo kazen in tako podaljšali niz neporaženosti, ki traja že šest tekem. Tekmo so sicer bolje odprli Korošci, ki so do vodstva prišli po hudi napaki gostujoče obrambe, ki jo je s svojim sedmim zadetkom sezone kaznoval Grega Triplat. Rogaška, katero je prvič s klopi vodil novi trener Franci Fridl, je do izenačenja prišla le tri minute kasneje, ko je Ivica Jurkić po podaji s kota zadel z glavo. Zadnji obračun sobotnega dne je epilog dobil v samem zaključku dvoboja. Gostje so izvedli hitro akcijo pred vrati Aljaža Vidovška, glavni sodnik Matej Čontala pa je zapiskal in pokazal na najstrožjo kazen, saj bi naj Tine Lasnik vlekel igralca nasprotne ekipe. Strel z bele točke je uspešno izkoristil Stefan Andjelić in poskrbel za nove tri točke Štajercev.

Lokalni obračun med Vidmom in Podvinci so dobili Podvinčani, ki so do tretje zmage v sezoni prišli predvsem po zaslugi odličnega prvega polčasa. Gostje so v deževnem jutru do vodstva prišli že v sedmi minuti, za 0:1 pa je z lepim strelom iz okrog 18 metrov zabil Jan Ziko Zajko. Zelo razburljiva je bila 28. minuta, ko sta se na vsaki strani zgodili dve nevarni akciji. Najprej so do priložnosti za izenačenje prišli Videmčani, a je Tibor Cajnko strel Vida Ovčarja z roba kazenskega prostora odbil, nato pa se je na drugi strani sam pred domačim vratarjem znašel Rok Koren, a je gostujoči vezist žogo poslal mimo vrat. Domačini so do najlepše priložnosti za izenačenje prišli po pol ure igre, ko se je Žan Plajnšek po preigravanju znašel sam pred Cajnkom, vendar je gostujoči čuvaj mreže njegov poizkus odbil v kot. Izid polčasa so gostje postavili v deset minut pred odmorom, potem ko je Žan Zamuda Horvat z odlično podajo v kazenskem prostoru našel Korena, ki mu ni bilo težko povišati na 0:2. Tudi drugi polčas je bil bogat z priložnostmi, prvo pa so v 49. minuti zapravili gostje, ki bi kmalu lahko povišali na neulovljivih 0:3, vendar se je ob strelu Jerneja Oroviča izkazal Tibor Banić. Videm je do znižanja rezultata prišel v 58. minuti, ko je Luka Mesarič izvajal prosti strel ob levi avt liniji in z odličnim strelom ter pravim evrogolom presenetil vse na terenu, na čelu z nemočnim Cajnkom. Enaidvajsetletni vratar Podvincev je v zaključku tekme postal junak dvoboja, potem ko je najprej v 73. minuti z odlično reakcijo ubranil strel z bele točke, pet minut pred iztekom rednega dela pa je v dvoboju ena na ena ubranil še strel Plajnška.

Šmarje pri Jelšah – Dobrovce 2:1 (2:1)
Fišer (27′), Jančič (36′ 11m); Grandošek (44′)

Bistrica – Zreče 2:1 (2:0)
Bračko (7′), Polegek (28′); Radić (51′)
RK: Korošec (90+5′)

Korotan Prevalje – Rogaška 1:2 (1:1)
Triplat (19′); Jurkić (22′), Andjelić (87′ 11m)

Videm – Podvinci 1:2 (0:2)
Mesarič (58′); Zajko (7′), Koren (36′)
RK: Gojzdnik (88′), Zdovc (90+1′)

Na derbiju kroga v Slovenski Bistrici sta se včeraj udarila vodilni Kety Emmi Bistrica in tretjeuvrščen NK Zreče. Prvi…