Preostali tekmi četrtega kroga 3. SNL Vzhod sta bili odigrani v nedeljo. V Vidmu pri Ptuju se je obračun končal z remijem, medtem ko se je Rogaška na gostovanju v Podvincih veselila novih treh točk.

Jutranji obračun v Vidmu pri Ptuju je postregel s štirimi zadetki in delitvijo točk. Tekmo so odlično začeli Zrečani, ki so povedli že v 4. minuti, potem ko je Jaka Brdnik bil najbolj spreten po podaji iz kota in je z glavo zabil za 0:1. Na odgovor Vidma ni blo potrebno dolgo čakati, saj so domačini v 17. minuti izenačili. Luka Mesarič je na polovici nasprotnika ukradel žogo in se v hitri akciji otresel dveh nasprotnikov ter v zaključku ugnal še gostujočega vratarja Lana Vunderla. Videm si je do konca polčasa priigral še nekaj lepih priložnosti, do popolnega preobrata pa je prišlo v zadnjih sekundah prvega polčasa, ko je Mesarič preigraval na desni strani in nato odlično podal v kazenski prostor, kjer se je na pravem mestu znašel Renato Vrbanić in z glavo poskrbel za 2:1. V drugem delu so napadalci obeh ekip bili manj učinkoviti, edini zadetek pa je enajst minut pred iztekom rednega dela iz najstrožje kazni postavil Žan Zupanc Terglav in postavil končnih 2:2.

Nogometaši Rogaške so se na gostovanju v Podvincih veselili nove zmage in treh točk. Po slavju v prejšnjem krogu, ko so črno-beli doma z minimalnih 1:0 ugnali vodilne Cirkulane, so Slatinčani tokrat z identičnim rezultatom zmagali še na Ptujskem polju. Na borbeni tekmi, na kateri je glavni sodnik Marko Lacković pokazal kar deset rumenih kartonov, je mož odločitve v 72. minuti postal Ivan Ptiček, ki je zabil svoj prvenec v letošnji sezoni. Rogaška je v uvodnih štirih krogih zmagala trikrat ter se z devetimi osvojenimi točkami nahaja tik pod vrhom prvenstvene razpredelnice.

Nedeljski spored 3. SNL – Vzhod:
Videm – Zreče 2:2 (2:1)
Mesarič (17′), Vrbanić (45′); Brdnik (4′), Zupanc Terglav (79′ 11m)

Podvinci – Rogaška 0:1 (0:0)
Ptiček (72′)

Celjski Šampion slabo začel sezono

Po slabem začetku, ko so nogometaši celjskega Šampiona izgubili dvakrat v prvih štirih tek…