Po večmesečni prekinitvi se je končno nadaljevala tudi sezona v vzhodni skupini 3. SNL. Že takoj na uvodu je na sporedu bil derbi vodilnih med Bistrico in Rogaško, ki se je končal z delitvijo točk. Domačini so prvič v aktualni sezoni ostali brez zmage, a so na lestvici prednost pred zasledovalci zadržali.

Na derbiju kroga v Slovenski Bistrici je domača Bistrica v zadnjih sekundah prišla do točke proti Rogaški in pred Slatinčani obdržala pet točk naskoka na lestvici. Rogaška je dvoboj odprla zelo obetavno in že v 1. minuti se je v ugodnem položaju za zadetek znašel Alen Nekić, vendar je njegov zaključni strel bil prešibak za domačega vratarja. Bistrica je prvič zapretila v 7. minuti, ko je Jan Kristl močno udaril nekoliko z desne strani, a se je Lan Vunderl izkazal z lepo obrambo. Sredi polčasa je Tim Golob zapravil najlepšo priložnost za goste, saj so ga po strelu z glavo do zadetka ločili le centimetri. Na drugi strani so še bližje vodstvu pet minut pred odmorom bili domačini, ko je Vunderla rešil okvir vrat.

Prvi zadetek na srečanju je padel po uri igre, zanj pa je poskrbel Alen Ploj, ki je na robu kazenskega prostora prejel žogo in se lepo otresel branilca ter nato še lepše zadel in poskrbel za 0:1. Le nekaj minut kasneje je Neskić približno 40 metrov od domačih vrat ukradel žogo nasprotniku in lepo zaposlil Ploja, ki je imel izjemno priložnost za dvojno vodstvo, vendar je njegov udarec zletel tik ob levi vratnici Jake Dabanovića. Bistričani so se prebudili šele v samem zaključku obračuna. V 74. minuti je Aljaž Polegek bil blizu izenačenja, a se je ponovno izkazal Vunderl. Dobrih deset minut kasneje je gostujočega čuvaja mreže še drugič rešil okvir vrat. Jaša Martinčič je izvajal prosti strel na 35 metrih in močno udaril, vendar mu je evrogol preprečila vratnica. Sledili sta dve priložnosti za potrditev zmage Slatinčanov. Ponovno je blizu zadetka bil Golob, a se je z izjemno reakcijo izkazal Dabanović, le nekaj trenutkov kasneje pa je Stefan Andjelić iz prostega strela meril malenkost previsoko. Kazen je sledila v zadnjih sekundah obračuna, in sicer je v tretji minuti sodnikovega dodatka Marcel Pušnik izvajal prosti strel na desni strani in poslal dober predložek v kazenski prostor, kjer je najvišje skočil Martinčič in poskrbel za končnih 1:1.

Dravograjčani so v nadaljevanje sezone vstopili silovito, saj so s kar 7:1 ugnali celjski Šampion. Obračun Koroščev in Štajercev je do sredine polčasa minil brez zadetkov, nato pa so domačini stopili na plin in do odmora trikrat poslali žogo za hrbet Jaki Grobelniku. Pri prvih dveh zadetkih se je med strelce vpisal Jan Kotnik, ki je po uri igre dodal še enega in bil s tremi zadetki najučinkovitejši v tem krogu. Za Celjane je častni zadetek v 64. minuti dosegel Gal Grobelnik, ki z desetimi še naprej kraljuje na vrhu lestvice strelcev.

Dravinja je proti Vidmu upravičila vlogo favorita in slavila z visokih 4:1. Tudi Konjičani so že od odmora trikrat našli pot do nasprotnikove mreže in po uri igre, ko se je šestič v tej sezoni med strelce vpisal še Žiga Čakš dokončno odločili zmagovalca.

Cirkulane, eno od prijetnejših presenečenj aktualne sezone, so v Šmarju pri Jelšah vpisale edino gostujočo zmago v tem krogu. Robert Travnikar je že po pol ure igre poskrbel za dvojno vodstvo Haložanov, piko na i odličnemu prvemu polčasu pa je tik pred odmorom dodal Alen Cimerman iz najstrožje kazni. V samem zaključku obračuna je, prav tako iz najstrožje kazni, edini zadetek za domačine zabil David Firšt.

Za največje presenečenje tega kroga so poskrbele Dobrovce, ki so v Zrečah praktično do zadnjih minut srečanja bile v igri za vse tri točke. Varovanci Zvonka Breberja so povedli v 27. minuti, ko je se je med strelce vpisal Elvino Podbrežnik, gostje pa so vodstvo držali vse do 88. minute, ko je njihove upe po drugi zmagi v sezoni pokopal Žan Zupanc Terglav. Dobrovčani še naprej zasedajo zadnje mesto na lestvici, a so se točkovno izenačili z Videmčani ter sedaj samo za dve točki zaostajajo za Šmarčani.

Na Prevaljah je domači Korotan v zadnjih sekundah dobil tekmo preobratov proti Podvincem. Korošči so povedli že v uvodnih minutah, ko je najstrožjo kazen izkoristil Grega Triplat, a so gostje že do odmora izid uspeli poravnati, saj je v 33. minuti zmedo v domači obrambi izkoristil Rok Koren. Isti igralec je goste sredi drugega polčasa popeljal v vodstvo, vendar pa so borbeni domačini tudi sami do konca obračuna uprizorili preobrat in se veselili osvojitve vseh treh točk. Veliki junak je v 90. minuti postal rezervist Blaž Kovač, ki je v igro vstopil le dobrih dvajset minut prej.

Bistrica – Rogaška 1:1 (0:0)