Na prvenstvenih srečanjih v petem krogu 3. Slovenske nogometne lige Vzhod se je mreža zatresla 19 krat. Na štirih obračunih so tri točke ostale doma, na dveh srečanjih so se zmage veselili gosti, neodločenega izida pa ta konec tedna ni bilo.

Šmarje pri Jelšah so doma gostile Dravinjo, ki se je z zmago z 3:1 zavihtela na peto mesto lestvice. Dvakrat je bil strelsko uspešen Jan Poljanec, enkrat pa je za moštvo iz Slovenskih Konjic mrežo zatresel Žan Ramšak. Poraz domačinov je z zadnjim zadetkom na srečanju v 75. minuto ublažil David Firšt.  Strateg gostov Peter Pec na prihajajočem srečanju ne bo mogel računati na Toma Kotnika, ki je v 88. minuti predčasno zapustil zelenico zaradi prejetega drugega rumenega kartona.

Ketty Emmi Bistrica je svoj niz neporaženosti nadaljevala proti Korotanu iz Prevalj. Bistričani so na svojem igrišču slavili zmago z rezultatom 3:0. Nejc Bračko in Jaša Martinčič sta se z zadetkoma povzpela na tretje mesto lestvice strelcev, prvi zadetek na obračunu pa je v 66. minuti dosegel Žan Kovačič. Glavni sodnik srečanja Aleš Fridl je na celotnem obračunu pokazal zgolj en rumen karton. Najbolj obiskano tekmo kroga si je v živo ogledalo 100 gledalcev.

Zreče so bila na domačem terenu boljše od Koroške Dravograda. Strelec edinega zadetka na srečanju je bil Anže Podgrajšek. Končni rezultat srečanja je po vstopu iz klopi postavil v 60. minuti. Domače moštvo je po osvojenih treh točkah zdaj na tretjem mestu lestvice, Korošci iz Dravograda so padli na sedmo pozicijo ligaške razpredelnice.

Dobrovce so ob srečanju z Vidmom pri Ptuju dosegle štiri zadetke ter zabeležile prvo prvenstveno zmago v sezoni 2020/21. Gostje, ki so na gostovanje prišli s 14 igralci v kadru, so po remiju z Zrečami v prejšnjem krogu tokrat premoč morali priznati domačinom iz Dobrovc, ki so prvič zadeli v 40. minuti. Strelec zadetka Elvino Podbrežnik je svoj drugi gol na tekmi zatresel v 67. minuti, medtem pa je gol v lastno mrežo dosegel nogometaš Vidma Matic Šlamberger. Za domače je do konca srečanj zadel še Aljaž Jager, častni gol Vidma pa je osem minut pred koncem srečanja dosegel Luka Mesarič.

Rogaška je z rezultatom 3:0 suvereno premagal Šampion, kljub temu da so gostitelji v Športnem parku Rogaška Slatina od 56. minute dalje igrali z igralcem manj. Rdeči karton je prejel Andrej Pavlović. Že v prvem polčasu sta za črno-bele mrežo zatresla Jan Kodelič in Mika Mario Rokavec. Pet minut pred koncem rednega dela je zmago domačih z zadetkom za 3:0 potrdil nekdanji član Maribora, Aluminija in Drave, Mitja Rešek.

V zadnjem srečanju petega kroga so v Cirkulanah gostovali Podvinci. V najkrajšem gostovanju kroga so se zmage veselili gostje. Za Podvince je v prvem polčasu zadel Murat Bajraj, za Cirkulane pa je v 76. minuti izenačil Alen Cimerman. Pet minut za tem je varovance Aleša Čeha v vodstvo ponovno popeljal Jernej Orovič ter s tem postavil končni rezultat srečanja 1:2.