S tremi tekmami 3. kroga se je nadaljevala 2.SNL. Na sporedu so bile tekme med Tolminom in kranjskim Triglavom, v Slovenskih Konjicah sta se za prvo zmago v sezoni udarili ekipi Dravinje in Šmartnega 1928, pod reflektorji pa smo spremljali tekmo med domačini iz Krškega in lanskoletnimi prvaki iz Doba pri Domžalah, ki so lovili svojo prvo zmago v sezoni. Žal sta bili končani le dve tekmi, v Tolminu je bila tekma v 19. minuti prekinjena zaradi preveč razmočenega igrišča. Na obeh nedeljskih tekmah je padlo po pet zadetkov, srečanji pa sta se končali z izidoma 4:1 v korist Aluminija in Ankaran-Hrvatinov.

Na stadionu ŠRC Dobrava sta se za prvo zmago v sezoni pomerili ekipi Dravinje in Šmartnega. Domača ekipa je šla v tekmo z željo po osvojitvi prvih točk v prvenstvu, Šmarčani pa so v Slovenske Konjice prišli po prvo zmago v 2.SNL po 19. aprilu, ko so nazadnje premagali Belo Krajino. Oba stratega sta tudi tokrat ponudila priložnost večjemu številu mladih igralcev. Podjetneje so začeli gostje in že v 6. minuti srečanja so preko 19-letnega Roka Kidriča prešli v vodstvo. To je bil tudi rezultat prvega polčasa. Domači so poizkušali priti do izenačenja, toda gostje so bili dobro organizirani in so brez težav nadzorovali potek srečanja. Ko je že kazalo, da bodo gostje domov v Šmartno ob Paki odnesli vse tri točke, pa je v 94. minuti tekme, 20-letnik Siniša Borenović dosegel svoj drugi zadetek v letošnji sezoni in poskrbel za delitev točk ter priboril Dravinji prvo točko v novi sezoni. Šmartno je zabeležilo drugi remi zapored in doseglo prvo točko na gostovanjih letos, še vedno pa čakajo na novo zmago v drugoligaškem tekmovanju.

V Tolminu smo pričakovali praznik nogometa ob prvem domačem nastopu Tolmincev v naši drugi najmočnejšinogometni ligi. Igrišče je že nekaj ur pred tekmo namakal močan dež, ki tudi nekaj minut pred začetkom tekme še ni ponehal, tako da je bila že pred prvim sodnikovim žvižgom tekma pod vprašajem. Zanimivo, kot da bi domači slutili, da jim bo dež zagodel, so bili pred tekmo naprodaj dežniki z logotipom domačega kluba. Po ogledu travnate površine je naš najuspešnejši sodnik, Damir Skomina vendarle dal znak za začetek tekme. Igralci so na izjemno zahtevnem terenu odigrali prvih 19 minut srečanja, nato pa je Damir Skomina vendarle prekinil in odpovedal tekmo. Domači gledalci bodo tako morali na prvo pravo tekmo v drugi ligi še nekoliko počakati. Usoda tekme bo najverjetneje znana v naslednjih dneh.

Tekmo pod reflektorji smo dočakali na stadionu Matije Gubca v Krškem. Domačini so pričakali igralce Roltek Doba, ki zagotovo niso zadovoljni s pričetkom sezone, saj so po lanskem naslovu prvaka letos na prvih dveh tekmah iztržili le remi, poleg tega pa so sredi tedna doživeli hud poraz v pokalu proti Celju. Obe ekipi sta se sredi tedna tudi okrepili, v domače vrste je na posojo iz ljubljanske Olimpije prišel Tim Čeh, sin Aleša Čeha, nekdanjega kapetana reprezentance, Dob pa je iz prvoligaških Radomelj pripeljal Edvina Cirikovića. Bolje so začeli gostje, ki so preko Alberta Račića povedli v 20. minuti srečanja. Nekaj časa se je zdelo, da so prvaki vendarle našli igro, ki jih je krasila zadnji sezoni, vendar pa je veselje trajalo le 16 minut ko je popoln preobrat domačinov začel Žiga Jurečič in si sam sebi priskrbel najlepše darilo za svoj 19.rojstni dan. Mladenič je zadetek dosegel tudi že na prejšnji tekmi proti Šmartnemu. Prvi polčas se je tako končal z izidom 1:1. V deseti minuti nadaljevanja je domačine v vodstvo popeljal vezist Dejan Urbanč, ki je pred prihodom v Krško igral tudi za Celje in Olimpijo, ter poskrbel za nadvušenje domačih navijačev. V 79.minuti je na 3:1 povišal izid Miha Drnovšek in slavje domačinov se je počasi lahko začelo. Krško je zabeležilo še drugo zmago pred domačimi gledalci in so še neporaženi v letošnji sezoni, med tem ko so nogometaši Doba zabeležili še drugi zaporedni poraz, kar se jim v lanski celotni sezoni sploh ni zgodilo in z eno osvojeno točko pri dnu lestvice.

Na gostovanju v Šenčurju so Ankarančani odlično odprli srečanje in z zadetkoma Mateja Zemljaka in Tima Vodeba po 18 minutah igre vodili že z 0:2. Gostitelji so v zaključku srečanja uspeli znižati zaostanek, potem ko je v 38. minuti zadel mladi Luka Markič, a so Primorci znova odlično začeli drugi polčas tekme ter z drugim zadetkom Vodeba znova povišali na varnejšo razliko. Končni izid srečanja je 20 minut pred koncem tekme postavil Mark Božič in Ankaran-Hrvatine popeljal do drugega mesta. V mirni tekmi pred 160 gledalci, je sodnik Bojan Mertik posegel po zgolj enem rumenem kartonu, ki ga je v 72. minuti prejel domači nogometaš Igor Lovrić. Šenčurjani s točko zasedajo zadnje mesto ligaške razpredelnice, saj imajo slabšo gol razliko kot Dob in Dravinja.

Naziv obračun kroga je tokrat pripadel spopadu Aluminija in Veržeja, ki pa danes v Kidričevem niso imeli možnosti za uspeh. Varovanci domačega stratega Damjana Romiha so namreč nadaljevali po poteh uvodnih dveh krogov in dokazali, da so imeli med tednom, v pokalnem tekmovanju, zgolj slab dan. Kidričani so v 18. minuti povedli z zadetkom izkušenega kapetana Denisa Topolovca, vodstvo šumarjev pa je štiri minute zatem povišal Marko Nunić, v minuli sezoni v dresu Šenčurja prvi strelec lige. Mreži se do zaključka prvega polčasa nista več zatresli, vodstvo rdeče-belih pa je v 58. minuti povišal Žiga Škoflek, še eden od prišlekov, ki je pred dnevi prišel iz celjskega Šampiona. Vsega dve minuti po tretjem zadetku je za vodstvo s 4:0 zadel še Nunić, ki se je veselil še drugega zadetka na tekmi, končni izid tekme pa je v 69. minuti postavil gostujoči branilec Borut Lukač.