Nogometaši Nafte so na svoji drugi pripravljalni tekmi v avstrijskem Kapfenbergu doživeli poraz. Domači drugoligaš je srečanje dobil z rezultatom 4:1.

Lendavčani so dvoboj dobro pričeli in si že v uvodnih desetih minutah priigrali dve resni priložnosti. V obeh primerih je do zaključnega strela prišel Jaka Bizjak, a 29-letnik ni uspel premagati domačega čuvaja mreže. Sledilo je zatišje, v katerem se je igralo med obema kazenskima prostoroma, nato pa dva zadetka v dveh minutah. V 32. minuti so najprej do vodstva prišli gostje, ki so na sredini terena prišli do žoge in izpeljali bliskovit protinapad, ki ga je po podaji z desne na drugi vratnici uspešno zaključil Leo Mikić. A veselje domačih sokolov ni trajalo dolgo, saj so Lendavčani takoj v naslednjem napadu prišli do izenačenja, potem ko se je Nermin Haljeta znašel sam pred vratarjem in poskrbel za 1:1 ob polčasu. Triindvajsetletnik je zabil edini zadetek za prekmursko moštvo tudi pred tednom dni, ko se je Nafta mudila v Celju pri aktualnih državnih prvakih (1:1).

V drugem polčasu sta oba trenerja priložnost za igro namenila tudi igralcem s klopi, KSV pa je že po uri igre odločil zmagovalca. Pri avstrijskemu drugoligašu so se povišanja vodstva veselili takoj v prvem napadu nadaljevanja, saj so do novega zadetka prišli po vsega 17 sekundah, ko je Tobias Mandler dobro meril ob daljši vratnici gostujočih vrat. Stvari so se za Lendavčane obrnile na slabše sredi polčasa, ko je hitronogi Winfred Amoah dvakrat prodrl po levi strani in v razmaku treh minut poskrbel za neulovljivih 4:1. V nadaljevanju so se zadovoljni domačini nekoliko umirili, medtem ko si je nekaj obetavnih priložnosti priigrala Nafta, a ji več ni uspelo zatresti mreže. Najbližje drugemu zadetku so Naftaši sicer bili v 87. minuti, ko je Bizjak strel z najstrožje kazni poslal mimo desne vratnice domačih vrat.

KSV 1919 – Nafta 1903 4:1 (1:1)
Mikić (32′), Mandler (46′), Amoah (59′, 62′); Haljeta (33′)
Začetna postava Nafte: Florijan Raduha, Rok Pirtovšek, Žiga Živko, Szabó Bence, Tim Židan, Mihael Rebernik, Mitja Novinič, , Stjepan Oštrek, Ubochioma Meshack, Jaka Bizjak in Nermin Haljeta. Igrali so še: Ožbej Kisovec, Vedran Vinko, Lucian Pozsgai, Lukas Magdič, Gergő Bolla, Dominik Drk in Kevin Körmendi.

Naloži več novic iz 2. liga

V Novem mestu so se zahvalili dosedanjemu strokovnemu štabu

Nogometaši Krke bodo v nadaljevanju sezone igrali z novim trenerjem. Po porazu v Novi Gori…