Mariborčani so v Ljudskem vrtu proti ukrajinskemu prvoligašu Karpaty iz Lviva zaključili priprave na novo sezono, ki se za vijoličaste pričenja že v torek, 15. julija, ko bodo v Mostarju gostovali pri Zrinjskem. Proti lani enajstouvrščeni ekipi ukrajinskega prvenstva, ki se na novo sezono v teh dneh pripravlja prav v Mariboru (nogometni kamp MB Pohorje), so se varovanci Anteja Šimundže razšli z rezultatom 1:2.

Vijoličasti so srečanje začeli v postavi, ki bo v najverjetneje zelo podobna tisti, ki bo v torej začela srečanje v Mostarju. Mariborčani so v uvodnih minutah imeli več od igre, vendar si resnejših priložnosti niso priigrali. Že v drugi minuti je Fajić bil v ugodnem položaju za dosego zadetka, vendar je nevarno akcijo s požrtvovalnim startom rešil eden od gostujočih branilcev. Prvo resnejšo priložnost so na srečanju sicer imeli Ukrajinci, ki so preko Balažica v 20. minuti nevarno zapretili, vendar je Handanović strel slovenskega reprezentančnega branilca ubranil in ohranil svojo mrežo nedotaknjeno. Takoj v naslednjem napadu so vijoličasti zapretili preko Filipovića in Vršiča, vendar je slednji pri strelu bil premalo natančen in je zgrešil okvir vrat. Po približno pol ure igre so Ukrajinci ponovno zapretili iz predložka, vendar se je Handanović, ki je na tem srečanju imel precej dela, ponovno izkazal z obrambo. Zaključek prvega dela je pripadel Ukrajincem, ki so si ob koncu priigrali dve lepi priložnosti, vendar je Ksionza ob prvi streljal tik ob desni vratnici, pri drugi pa se je ponovno izkazal Handanović, ki je ubranil strel Serchijuka.

Trenerja obeh ekip na polčasu nista postregla z menjavami in sta nadaljevala z istima postavama. Prvo priložnost v drugem delu igre so imeli domači nogometaši. Na levi strani sta kombinirala Ibraimi in Viler, slednji je v kazenski prostor gostov poslal pol visoko žogo, pri kateri je prvi bil Fajić, ki jo je nato spodkopal in poslal čez vratarja proti mreži, vendar je strel bosanskega napadalca bil prešibak in Balažic je imel dovolj časa, da jo je pred golovo črto izbil iz igre. Le tri minute kasneje pa prvi gol na srečanju, potem ko je Holodiuk izkoristil slabo izbijanje Rajčevića in z osmih metrov matiral domačega čuvaja mreže. Po vmesnih menjavah na obeh straneh so le deset minut kasneje Mariborčani odgovorili preko Šulerja, ki je po prostem strelu Vršiča izkoristil zmedo v gostujočem kazenskem prostoru in ob desni vratnici žogo spravil v mrežo. Do konca srečanja so še enkrat bili uspešni Ukrajinci, potem ko je Puchkovsky v 77. minuti po podaji iz kota pred domačimi vrati imel preveč časa in prostora in je žogo z glavo iz neposredne bližine potisnil v gol za končnih 1:2.

Omeniti še velja, da se je ob 18. uri v Prekmurju mariborska B ekipa, ki bo v tej sezoni nastopala v 3. SNL Sever, pomerila z bosanskim prvoligašem Sloboda iz Tuzle in doživela minimalen poraz.

MARIBOR 1:2 KARPATY LVIV
Šuler (66′); Holodjuk (56′), Pučkovski (77′)

Maribor: Handanović, Stojanović, Rajčević, Šuler, Viler, Ibraimi, Filipović, Dervišević, Vršič, Tavares, Fajić. Igrali so še: Mejač, Živko, Bohar, Mertelj, Črnic, Mendy. Trener: Ante Šimundža.
Karptay Lviv: Illjuščenkov, Lobai, Balažic, Hitchenko, Mirošničenko, Bartulović, Kudobiak, Martinjuk, Ksionz, Holodjuk, Serhijčuk. Igrali so še: Habovda, Čačua, Kostevič, Marusič, Novotrjasov, Pučkovski, Vasin, Plastun, Straškevič. Trener: Igor Jovićević.