Ženski nogomet

Konec izjemne serije Ajdovk, Mirjam Kastelec zabila kar 11-krat, Ana Milović v klubu 300

Zadnji krog državnega prvenstva za ženske je poskrbel, da v ligi ni več stoodstotnih ekip. Primorje je po odličnem štartu in šestih zmagah v nizu doživelo prvi poraz. Na vrhu se sedaj nahajajo državne prvakinje.

Mura je v Bratoncih pričakovano brez večjih težav odpravila Mariborčanke. Končni rezultat se je zaustavil pri 16:1, najbolj razpoložena strelka pa je s petimi zadetki bila Jana Malakova. Zadetek manj je dosegla Ana Milović, ki pa si bo tokratni obračun prav gotovo posebej zapomnila. Slovenska reprezentanka se je namreč pridružila klubu 300. V 1. SŽNL je doslej na 121 tekmah mrežo nasprotnic zatresla že 301-krat. Pri Mariboru se je časten zadetek z odličnim strelom z razdalje dosegla Ana Marija Kršljin Stojič.

Izjemen dan je imela tudi članica Ljubljane Mirjam Kastelec, ki je eksplodirala proti zasedbi Žalca – Trbovelj. Ob najvišji zmagi kroga (22:1) se je med strelke vpisala kar 11-krat in je skočila na vrh prvoligaške lestvice strelk. V aktualni sezoni je na sedmih tekmah zabila že 27 golov. Odličen dan pri Ljubljančankah je imela tudi Ela Andlovic, ki je mrežo gostij zatresla 5-krat.

Nogometašice ajdovskega Primorja so po domačem slavju nad Olimpijo zagotovo z visokimi apetiti odpotovale na gostovanje v Radomlje. Toda varovanke Mateja Rožiča Mavriča so se izkazale za premočne tekmice in so hčere burje odpravile z visokih 5:0. Velik delež k zmagi je prispevala Ula Omerzu, ki je v drugem polčasu zabila štirikrat.

Olimpija se je po porazu v Ajdovščini zbrala in s 3:0 dobila mestni derbi proti Krimu. Z istim rezultatom so do druge zmage v sezoni prišle igralke Gažona, ki so na domačem terenu gostile Cerklje. Tinkara Obreza se je izkazala z dvema zadetkoma.

ŽNK Mura Nona – ŽN Maribor 16:1 (10:1)
Milović (4′, 5′, 38′, 56′), Malakova (7′, 8′, 27′, 54′, 85′), Vilčnik (11′, 16′), Omerza (20′, 29′), Bijelić (72′ ag), Dolinar (78′), Serec (90′); Kršljin Stojič (12′)

ŽNK Ljubljana – ŽNK Žalec Trbovlje 22:1 (10:1)
Kastelec (4′, 11′, 15′, 35′ 11m, 43′, 49′, 50′, 52′, 55′, 74′, 76′), Andlovic (7′, 39′, 56′, 57′, 80′), Pintarič (16′), Sušnik (20′), Čagran (33′), Kern (60′, 73′), Kumalić (63′ 11m); Knific (28′)

ŽNK Radomlje Medex – ŽNK Primorje Tosla Nutricosmetics 5:0 (1:0)
Bazjak (45′), Omerzu (55′, 56′, 85′, 90+2′)
RK: Dolenšek (85′ – Primorje)

ŽNK Olimpija Ljubljana – ŽNK Krim Hubat 3:0 (1:0)
Matanović (11′), Osojnik (64′), Kartuš (87′)

ŽNK Gažon Le-Log – ŽNK Cerklje 3:0 (1:0)
Obreza (26′, 61′), Turk (70′)

Lestvica: Mura 19, Ljubljana 18, Primorje 18, Radomlje 16, Olimpija 15, Krim 12, Gažon 9, Maribor 6, Aluminij 3, Cerklje 3, Žalec Trbovlje 0.

Lestvica strelk: Kastelec (Ljubljana) 27, Milović (Mura) 24, Malakova (Mura) 15, Osojnik (Olimpija) 13, Dolenšek (Primorje) 12, Omerza (Mura) 10..

Recent Posts

Saitoski odšel, Osuji prišel

Napad Aluminija bo v prihajajoči sezoni povsem neprepoznaven, v primerjavi z minulo sezono, v kateri…

12 minut ago

Osrednjo obrambo okrepili tudi Koprčani

Iz pisarn Kopra prihaja informacija, da bo v obrambi kanarčkov odslej igral Filip Bačkulja. Nekdanji…

34 minut ago

Obrambi vijoličastih bo poveljeval Blažič

Športni direktor Maribora Zlatko Zahović je potegnil novo potezo, odkar je ponovno prevzel kadrovanje največjega…

1 ura ago

Po epizodi v Celju se Nieto vrača v matični klub

Španski bočni branilec Juanjo Nieto se po dveh sezonah v dresu Celja ponovno vrača v…

17 ur ago

VIDEO: Maša Osojnik znova za ŽNK Radomlje Medex

Ženski nogometni klub Radomlje je predstavil še drugo poletno okrepitev. V člansko ekipo ŽNK Radomlje…

20 ur ago

Simonič se je preselil v Spodnjo Šiško

Marko Simonič bo kariero nadaljeval v dresu Brava. Enaindvajsetletni igralec sredine igrišča se iz Kidričevega…

20 ur ago