Categories: Prva Liga

Maribor danes gosti 500. prvoligaško tekmo

Današnji dvoboj med Mariborom in Triglavom bo minil ob posebnem jubileju, saj bo to rekordna 500. domača tekma vijoličastih v prvi ligi.

Vijoličasti so ob Celjanih edini prvoligaš, ki med slovensko elito nastopa vse od začetka tekmovanja, od sezone 1991/92 naprej. Oba kluba sta doslej v prvi ligi odigrala 992 tekem, so pa Mariborčani nekoliko spredaj po številu odigranih domačih tekem. Teh so doslej odigrali natanko 499.

To pomeni, da bo Ljudski vrt prav danes doživel posebni jubilej, saj bo dvoboj proti Triglavu za Mariborčane že 500. na domačih tleh. Večino domačih dvobojev so vijoličasti seveda odigrali prav na stadionu pod Kalvarijo, a nekaj tekem so zaradi različnih razlogov odigrali tudi “na tujem.” Večino teh v sezoni 2007/08, ko je Maribor skorajda celotni spomladanski del zaradi obnove Ljudskega vrta igral na Ptuju.

Na dosedanjih 499 prvoligaških tekmah Maribora na domačih tleh so petnajstkratni državni prvaki dosegli 326 zmag, 107 remijev in 66 porazov. Gol razlika v tem obdobju znaša 1064:430 v korist vijoličastih. Mariborčani so brez domačega poraza odigrali v sezonah 1991/92, 1992/93, 1998/99 in 1999/2000. Vse domače tekme si je doslej ogledalo več kot milijon in pol gledalcev oziroma dobrih tri tisoč na tekmo.

Recent Posts

Ko ima hudič mlade: Šeško prvič od prve minute, Manchester United pa porazil četrtoligaš (VIDEO)

Angleški padli velikan Manchester United je v pokalnem tekmovanju dosegel novo dno. Rdeče vrage je…

9 ur ago

Koper za rekordni znesek prodal branilca v Italijo

Po dobrih 19 mesecih preživetih v Kopru se Ahmed Sidibe poslavlja iz vrst državnih prvakov…

9 ur ago

Murašice odlično opravile s prvo nalogo in si priborile sobotni finalni obračun

Državne prvakinje iz Murske Sobote so uspešno preskočile uvodno stopničko v kvalifikacijah za uvrstitev v…

13 ur ago

Brez Kolblove, a z veliko srčnostjo – Mura začenja boj za Evropo

Nogometašice ŽNK Mura vstopajo v evropsko sezono z jasnim ciljem – obstati v mednarodnih tekmovanjih…

17 ur ago

Razdrh s prenovljeno U21 proti Norveški: časa le za štiri treninge

Slovenska reprezentanca do 21 let bo kmalu stopila v novo poglavje. Selektor Andrej Razdrh je…

17 ur ago

Žan Vipotnik s projektilom zopet v središču pozornosti (VIDEO)

Žan Vipotnik je v Angliji znova opozoril nase. Valižani so v Carabao Cupu gostili Plymouth…

17 ur ago