Categories: Prva Liga

Na Areni Z`dežele savinjsko-šaleški derbi

V zadnjem nedeljskem dvoboju 33. kroga Prve Lige Telekom Slovenije nas čaka savinjsko-šaleški derbi. Ta bo tokrat imel še dodatni naboj, saj imata Celje in Velenje po dvaintridesetih odigranih krogih enako število osvojenih točk in sta ob Gorici, ki ima tri točke manj, v neposrednem boju za končno četrto mesto.

Po uspešnem vstopu v spomladanski del prvenstva, Celjani v zadnjem času ne blestijo. Zadnjo zmago so namreč dosegli štiri kroge nazaj, ko so na domači zelenici premagali nogometaše Domžal. Od takrat so enkrat remizirali in kar dvakrat izgubili, nazadnje sredi tedna, ko jih je v Kranju premagal Triglav. Tokrat bodo igrali doma, kjer letos sploh blestijo, saj so v šestnajstih tekmah na domačem igrišču izgubili le enkrat, zmagali pa kar devetkrat. Dušan Kosič, kot že na prejšnjih, tudi na tej tekmi ne bo mogel računati na kompletno zasedbo. Zaradi kaznovanosti bosta manjkala kapetan Jure Travner in Janez Pišek, pod vprašajem je še vedno tudi nastop Portugalca Lupete, ki je manjkal že na zadnjih dveh tekmah. Se pa po prestani kazni znova v ekipo vrača Nino Pungaršek.

Podobno kot Celjani tudi knapi v zadnjem času ne blestijo. Pred zadnjim srečanjem, ko so doma remizirali proti Olimpiji, so namreč nanizali kar štiri zaporedne poraze. Tudi v sredo je dolgo časa kazalo na poraz, a je nato ob koncu srečanja na sceno stopil Ivan Vasiljević, in po kotu z glavo mojstrsko izenačil na 1:1, kar je tudi bil končen rezultat. Marijan Pušnik bo tokrat imel polnejšo zasedbo kot na zadnji tekmi. Kazen rumenih kartonov sta namreč odslužila Jaka Bijol in Edin Šehić, dva pomembna aduta zeleno-črnega moštva.

Vsi letošnji medsebojni dvoboji so postregli z istim rezultatom, vselej so tekmo dobili gostitelji z 2:1. Bomo še v četrto deležni istega rezultat?  

Naš tip: 1

Recent Posts

Tudi grofe čaka pot v Azijo

Nogometaši Celja bodo v prvem krogu kvalifikacij za evropsko ligo gostovali v Azerbajdžanu. Na sedežu…

1 ura ago

Konec romantike pri Muri: iščejo le še lačne in močne

V Fazaneriji je napočil trenutek prečiščenja. Po razočaranju pretekle sezone se Mura loteva popolne prenove…

1 ura ago

Neugoden žreb za Olimpijo, ki jo čaka dolga pot na vzhod Kazahstana

Na sedežu Evropske nogometne zveze (UEFA) v švicarskem Nyonu so bili izžrebani pari prvega kroga…

2 uri ago

Riera ne čaka: Celje dobilo tri nove adute!

V Celju imajo novo ofenzivno trojico. V manj kot enem dnevu so pokalni prvaki sklenili…

2 uri ago

Olimpija in Celje v Azijo, Koper pa v Bosno – prvi evropski nasprotniki so že znani

Ob 14. uri je bil na sedežu Uefe v Nyonu opravljen žreb kvalifikacijskih parov za…

2 uri ago

Bijol se seli k trikratnemu angleškemu prvaku

Slovenski reprezentant Jaka Bijol bo v nadaljevanju kariere igral v angleški premier ligi. Visokorasli branilec…

18 ur ago