Na zaostali tekmi 18. kroga 3. SNL so nogometaši Podvincev nadaljevali z dobro formo iz zadnjih tednov in Šampion ugnali z rezultatom 3:1. Večino dela so varovanci Roberta Hojnika opravili že v prvem polčasu.

Podvinčani so v prvem delu povsem nadigrali goste in že po pol ure igre odločili zmagovalca. Blestel je njihov najboljši strelec Jan Ziko Zajko, ki se je dvakrat vpisal med strelce. Domači napadalec je prvič zadel že po petih minutah, ko je po podaji z desne spretno z glavo ugnal Matijo Kolmana. Le štiri minute kasneje je glavni delivec pravice Jure Žagar pravilno pustil prednost in ni dosodil najstrožje kazni zaradi prekrška nad domačim kapetanom Jernejem Orovičem, v nadaljevanju akcije pa je Ziko Zajko z lepim strelom vodstvo podvojil. Za neulovljivih 3:0 so domačini zadeli po pol ure igre, ko se je Kolman najprej izkazal z lepo obrambo, toda odbitek je v mrežo poslal Leon Anžel, ki je dosegel svoj prvenec v letošnji sezoni. Gostje so do častnega zadetka prišli sredi drugega polčasa, v katerem so sicer imeli več od igre in so nekajkrat nevarno zapretili. Za potezo tekme je s pravim evrogolom poskrbel Rok Kužner, ki je v 67. minuti zadel z velike razdalje. Do konca srečanja so igralci Šampiona najbližje temu, da se popolnoma približajo, bili osem minut pred iztekom rednega dela, ko se je z odlično obrambo najprej izkazal Tibor Cajnko, odbitek pa v prazno mrežo ni uspel pospravit Jan Petkovič.

Podvinci so z novo zmago skočili v zgornjo polovico prvenstvene razpredelnice. Na zadnjih treh srečanjih so ostali neporaženi ter so vknjižili sedem točk.

Podvinci – Šampion 3:1 (3:0)
Ziko Zajko (5′, 9′), Anžel (30′); Kužner (67′)

Uvod v 17. krog vzhodne skupine 3. SNL je pripadel nogometašem Krškega, ki so dodobra napo…