Praznični konec tedna so v vzhodni skupini tretje lige klubi igrali tekme dvajsetega kroga. Dve domači zmagi in visoka gostujoča ter kar štiri tekme brez zmagovalcev smo videli tretji aprilski konec tedna na sedmih dvobojih. Znova smo videli kar precej kartonov. Od tega 43 rumenih in dva rdeča ter ena enajstmetrovka.

IZIDI 20. KROGA :

• Šmartno ob Paki: ŠMARTNO – ŠAMPION 1:0 (0:0) Trap ’66
  • Zavrč: ZAVRČ – POSAVJE 0:0 RK: Rok Zorko ’50 (Zavrč)
  • Dravograd: DRAVOGRAD – ŠMARJE 3:0 (1:0) Kogelnik ’16, ’75 in ’90 RK: Tadej Rep ’88 (Šmarje)
  • Podvinci: PODVINCI – PREMIUM.DOBROVCI 0:0
  • Zreče: ZREČE – KETY EMMI BISTRICA 0:5 (0:3) Rozman ’10, Bračko ’36 (11m), Bajraj ’43, Bozgo ’86 in ’90+2
  • Prevalje: KOROTAN – BOSCH BRAČIČ VIDEM 3:3 (3:1) Jezernik ’18, Grešovnik ’20, Ofič ’22 ; Šegula ’38, Čuš ’72, Tement ’80 RK: Tim Juraja ’89 (Korotan)
  • Slovenske Konjice: DRAVINJA – CIRKULANE 4:4 (2:2) Pipenhaber ’36, Čakš ’39, Napotnik ’75, Rožmarič ’90+3 ; Cimerman ’33 in ’45, Golub ’51 in ’62

Ambiciozni Dravograd je v sobotni tekmi gostil Šmarje. Začuda malo gledalcev je spremljalo Kljajića in njegovo ekipo na tribunah domačega objekta. S tremi goli je blestel najboljši strelec lige Peter Kogelnik. Zanimivo ne bilo na tekmi z eno najmanjših obiskov. Konjičani so doma gostili neugodne Cirkulane. V prvem delu tekme sta bili ekipi uspešni po dvakrat, enako se je zgodilo v drugem polčasu. Pri gostih iz Haloz sta po dva gola gola prispevala Alen.Cimerman in Sven Golub. Pri Dravinji pa so se med strelce vpisali štirje igralci. Na dvoboju novincev lige nismo videli golov. Boljši in bližji zadetku so bili gostje iz Kršega, a niso uspeli ugnati Žige Maroha. Po petih minutah igre drugega polčasa je drugi rumeni karton prejel 28- letni napadalec Zavrča Rok Zorko. Kljub temu so bili gostje, ki so imeli v vrstah slavljenca zadovoljnji s točko. Namreč vezist Posavja Jan Klarič je slavil svoj dvajseti rojstni dan. V Podvincih so kurenti gostili ekipo Dobrovc. Tekma se je končala brez golov in z delitvijo točk. Dvoboj zadnjega ii prvega moštva je obeležila petard v golu Zreč. Petkova tekma je bila odločena v 11 minuti drugega polčasa, ko je za lanskoletne drugoligaše zadel Trap. Točo golov, natančjno šest smo videli na obračunu na tekmi z največ gledalci v Prevaljah. Po polovici prvega polčasa je bilo že 3:0 za domačo zasedbo. Nato pa so žogobrcarji iz okolice Ptuja zabili tudi tri gole…