V vzhodnem delu 3. SNL so v boju za naslov ostali le še nogometaši Dravinje in Drave. Odgovor o napredovanju v drugo ligo bo dal zadnji krog, v katerega Konjičani vstopajo z dvema točkama naskoka. Medtem je vse jasno pri dnu lestvice. Šmartno bo še naprej tretjeligaš, nivo nižje se selijo Dravograjčani.

V Šmartnem ob Paki sta se udarila kluba z dna lestvice, Štajerci pa so v zaključku obračuna proti Dravogradu prišli do nove zmage. V 82. minuti je srečanje odločil Luka Danijel in prinesel veselje domačim navijačem. Dravograd je sezono zaključil z osmimi točkami, ob le dveh zmagah. Ena od teh je jeseni bila dosežena za zeleno mizo prav proti Šmartnemu.

Petindvajseti krog se je v soboto popoldan pričel v prleški prestolnici, kjer je gostoval Zavrč in prekinil niz dveh porazov. Ljutomer tudi v zaključku sezone še naprej igra po sistemu toplo-hladno. Proti Haložanom so Prleki povedli praktično v prvem napadu, ko je zabil Mario Skuhala. Gostje so se do odmora kar dvakrat znašli v zaostanku, a so vselej uspeli odgovoriti na izziv domačinov. Tik pred odmorom je izkušeni Alen Romih z bele točke zabil za 2:2. V nadaljevanju je Gregor Predikaka z dvema zadetkoma poskrbel, da so tri točke romale v Haloze.

Prava drama se je zvečer odvijala v Brežicah, kjer so sredi prvega polčasa Konjičani zaostajali že z dvema zadetkoma. Jakob Črpič in Jan Klarić sta Posavce povedla v udobno vodstvo. Popoln preobrat je Dravinja začela po pol ure igre, ko je s svojim devetnajstim zadetkom sezone rezultat znižal Žan Ramšak. Na tretjeligaški lestvici strelcev sedaj samo še za zadetek zaostaja za Robertom Kurežem iz Vidma. V drugem polčasu je Andraž Kolar zatresel mrežo in poravnal na 2:2, v zadnji tretjini obračuna pa je z mojstrskim zadetkom za pomembne tri točke poskrbel Žiga Čakš, ki je odlično zadel iz prostega strela in razveselil številne navijače, ki so v Brežice pripotovali iz Slovenskih Konjic.

Še ena sobotna tekma pod žarometi se je odvijala v Dobrovcah, kjer so na lokalnem derbiju pred dobro  zapolnjeno tribuno gostovali Račani. Favorizirani gostje so prvo zaušnico prejeli po vsega petih minutah, ko je hitro akcijo s prefinjenim strelom zaključil Nick Hanik Horvat. Sredi polčasa so Dobrovčani bili blizu podvojitve vodstva, toda Reneja Glušiča je po strelu Aneja Polaka rešila prečka. Podoben scenarij se je odvil tudi v zaključku prvega dela, le da na drugi strani igrišča. Rok Kogoj je bil v 38. minuti blizu izenačenja, toda spektakularen zadetek z velike razdalje je tudi njemu preprečil okvir vrat. V nadaljevanju so gostje kljub večji posesti bili precej manj nevarni. Polak je po odlično izvedenem protinapadu v 75. minuti rezultat podvojil, le tri minute kasneje pa je uspešno izvedel še najstrožjo kazen za končnih 3:0. Do takrat precej mirno srečanje je nato poskrbelo še za nekaj hude krvi, ko so ob velikem veselju oziroma razočaranju nekaterim akterjem na in ob terenu popustile zavore. Ob medsebojnemu prerivanju so morali posredovati delivci pravice, kar petorica igralcev pa se je znašla v sodniški beležnici. Tretjeligaški spektakel so med drugim polčasom začinili tudi navijači, ki so poskrbeli za bakljado.

Dan kasneje se je v dopoldanskem terminu v Vidmu odvijal še en lokalni dvoboj, za katerega se je iskala karta viška. Videmčani in Ptujčani so na medsebojni tekmi odločali o drugem mestu, precej uspešnejši pa so bili nogometaši iz najstarejšega slovenskega mesta. Približno 500 navijačev je spremljalo obračun, ki ga je Klemen Mlakar odločil že do sredine prvega polčasa. Gostujoči napadalec je namreč že do 26. minute mrežo Marka Klasinca zatresel trikrat. Rezultat se ni spreminjal vse do sodniškega dodatka drugega polčasa, v katerem je Enej Kramberger z dvema zadetkoma poskrbel, da je v domači mreži odjeknila petarda. Ptujčani s šesto zmago v nizu še upajo na uvrstitev v 2. SNL, toda v zadnjem krogu bodo odvisni prav od Videmčanov oziroma njihove sposobnosti, da v Slovenskih Konjicah ustavijo Dravinjo. Drava bo prihodnjo soboto istočasno (17.00) na domačem terenu morala osvojiti tri točke proti Šmarčanom.

Konec je črnega niza Cirkluan, ki mreže nasprotnika niso zatresle več kot 470 minut. Za prekinitev serije je v 36. minuti dvoboja proti Podvincev poskrbel Robert Travnikar. Kljub temu so se zmage in treh točk razveselili v vrstah Podvincev. Luka Petrinec je v 12. minuti namreč zabil za prvo vodstvo, na začetku drugega polčasa pa še za končni rezultat.

3. SNL vzhod, tekme 25. kroga:
Avto Rajh Ljutomer – Zavrč 2:4 (2:2)
Skuhala (1′), Ketiš (38′); Fras (14′ ag), Romih (43′ 11m), Predikaka (69′, 84′)

Brežice 1919 Terme Čatež – Dravinja 2:3 (2:1)
Črpič (9′), Klarić (22′); Ramšak (31′), A. Kolar (54′), Čakš (73′)

Premium Dobrovce – Rače 3:0 (1:0)
Horvat (5′), Polak (75′, 78′ 11m)

Bosch Bračič Videm – Drava Ptuj 0:5 (0:3)
Mlakar (13′, 23′, 26′), Kramberger (90+1′, 90+2′)

Šmartno 1928 – Koroška Dravograd 1:0 (0:0)
Danijel (82′)

Cirkulane – Podvinci 1:2 (1:1)
Travnikar (36′); Petrinec (12′, 55′)

Lestvica: Dravinja 48, Drava 46, Videm 43, Rače 41, Podvinci 40, Dobrovce 39, Šampion 37, Brežice 37, Zavrč 36, Ljutomer 33, Cirkulane 27, Posavje Krško 20*, Šmarno 10, Dravograd 8.

Strelci: Kurež (Videm) 20, Ramšak (Dravinja) 19, Ziko Zajko (Podvinci) 17, Pipenbaher (Rače) 16, Ketiš (Ljutomer) 14…

*Posavje Krško je izstopilo iz lige

Fotogalerija obračuna iz Brežice, skozi fotografski objektiv Danila Vezjaka:

Uvod v 17. krog vzhodne skupine 3. SNL je pripadel nogometašem Krškega, ki so dodobra napo…