Slovenke leto 2022 sklenile z zmago

Slovenska ženska reprezentanca je na koprski Bonifiki odigrala pripravljalni obračun proti Kosovu. Varovanke Boruta Jarca so leto 2022 sklenile z zmago 3:1.

Slovenke so obračun dobro začele in pritisnile proti gostujočim vratom, v želji nadaljevanja dobre rezultatske serije proti ekipi, ki so jo v zadnjih kvalifikacijah za evropsko prvenstvo ugnale že dvakrat. Toda prve so mrežo zatresle gostje, ki so v 10. minuti izvedle hiter protinapad in preko Ereleti Memeti prešle v vodstvo. Hiter zaostanek Slovenije sicer ni zmedel. Slovenke so še naprej pritiskale, kar dvakrat zatresle okvir gostujočih vrat, dobra igra pa se je obrestovala tik pred odhodom na odmor, ko je po podaji Špele Kolbl zadela Mateja Zver. Kapetanka je bila ključna za popoln preobrat Slovenije, saj je kronala tudi pritisk v drugem polčasu. Tekla je 73. minuta, ko je podajo Lare Prašnikar spremenila v svoj drugi zadetek na obračunu. Za končni rezultat je v samem zaključku poskrbela igralka Rome Zara Kramžar, ki je ob Luani Zajmi in Korini Lari Janež bila ena od treh debitantk v domači izbrani vrsti.

“Od 1. minute smo šli 100-odstotno, takoj smo si ustvarili priložnost. Žal pa smo bile premalo zbrane pred golom Kosova. V prvem polčasu smo imeli veliko teh priložnosti, žal nismo zadele. Potem so nas gostje kaznovale s protinapadom. Ko smo izenačile in se v garderobi med polčasom umirile, smo v nadaljevanju pokazale več,” je za spletno stran Nogometne zveze Slovenije dejala današnja dvojna strelka.

Slovenija – Kosovo 3:1 (1:1)
Zver (35′, 73′), Kramžar (90′); Memeti (10′)

Recent Posts

Konec suše v Kidričevem – Aluminij učinkovitejši od nebogljenih Domžal!

Nogometaši Aluminija so v Kidričevem končno prekinili črn niz štirih tekem brez zmage in zanesljivo…

6 ur ago

Slovenski as odšepal z igrišča: Manchester United ostal brez napadalca, Kek brez mirnega spanca

Zaskrbljenost je zajela tako Manchester kot Slovenijo. Benjamin Šeško je proti Tottenhamu doživel poškodbo kolena,…

6 ur ago

Olimpija prekinila negativen niz in ugnala Ajdovce

Prvič po 28. septembru so nogometaši Olimpije v državnem prvenstvu osvojili poln izplen točk. Žrtev…

1 dan ago

Vizinger s tremi zadetki potopil Koper

Dario Vizinger je postal veliki junak na razburljivem obračunu Mure in Kopra, ki so ga…

1 dan ago

Murašice po hitrem zaostanku stresle jezo nad Radomljankami

Derbi 13. kroga ženskega državnega prvenstva so v Radencih dobile Murašice, ki so visoko odpravile…

1 dan ago

Talentirani Inas Kukavica je podpisal prvo profesionalno pogodbo z Olimpijo!

Pri Olimpiji so dobili še en dokaz, da njihov mladinski pogon ostaja eden najboljših v…

1 dan ago