Mariborčani in Ljubljančani so danes vknjižili še drugo zmago, po sredinem slavju nad Wolfsbergerjem pa so morali tokrat poraz priznati Domžalčani. Rumeni so imeli v primerjavi z vodilnima moštvoma prvenstva precej zahtevnejšo nalogo, saj je nasproti stal graški Sturm, ki bo pomlad dočakal na tretjem mestu Bundeslige.

Gostitelji dvoboja so vnovič potrdili, da proti slovenskim nasprotnikom sila težko izgubijo, dvoboj z Domžalami pa je nekdanji avstrijski prvak dobil z izidom 2:0. Rožmanova zasedba je sicer pričela spodbudno in si priigrala nekaj priložnosti, najlepšo je v šesti minuti zapravil Vetrih, ki se je znašel sam pred Gratzeijem, a streljal mimo leve vratnice. Domžalčani so bili kaznovani v 18. minuti, ko je Matija Špičić storil prekršek za najstrožjo kazen. Gre za 28-letnega Zagrebčana, ki igra na položaju levega bočnega branilca in se Rožmanu dokazuje na preizkušnji. Najstrožjo kazen je v vodstvo pretvoril Deni Alar. Gostje so bili blizu izenačenja v 31. minuti, ko se je po strelih Volariča in Vetriha izkazal vratar Gratzei.
Pred pričetkom drugega polčasa je za Domžale zaigralo deset novih igralcev, celotno tekmo je na igrišču preživel zgolj Gaber Dobrovoljc. Sturm je v 62. minuti izkoristil še prvo pravo priložnost v nadaljevanju, ko je po dolgi podaji na polovico Domžal nesebično podajo Hierländerja izkoristil osamljeni Alar, ki je z bližine zadel za končnih 2:0. Gostje so v zadnji četrtini dvoboja poskusili priti vsaj do častnega zadetka, a sta bila udarca Huča in Žužka nenatančna.

Dodajmo še, da so Domžalčani v Gradcu, v vadbenem središču Messendorf, zaigrali brez Juninha, Jana Repasa in Antonia Manceja, ki okrevajo po poškodbi, ter Jureta Balkovca, ki čaka na prestop v nizozemski ADO Den Haag.

STURM GRAZ 2:0 DOMŽALE
Alar (18′ pen, 62′)
Domžale: Milić, Vetrih, Volarič, Širok, Špičić, Blažič, Dobrovoljc, Majer, Žinko, Bratanović, Batrović. Igrali so še: Golubović, Brachi, Firer, Matjašič, Žužek, Huč, Vrandečič, Rom, Husmani, Jarović. Trener: Simon Rožman.

Zaostali obračun 25. kroga državnega prvenstva med Domžalami in Koprom so dobili dvakratni…