Zadnje srečanje 13. prvenstvenega kroga v PLTS, bo odigrano na stadionu Matije Gubca v Krškem, kjer bodo pri domačem prvoligašu gostovali nogometaši Velenjskega Rudarja. Ekipi na prvenstveni lestvici ločijo štiri točke, Velenjčani bi se že s točko zavihteli nazaj na tretje mesto prvenstvene lestvice, medtem ko bodo Krčani ne glede na rezultat tudi po 13. krogu ostali na šestem mestu prvenstvene razpredelnice. Zadnje srečanje med Krškim in Rudarjem se je končalo z zmago Krčanov v Velenju z 1:0, za zmago pa je takrat zadel Tonči Mujan.

Krčani si želijo na domačem Gubcu vrniti na zmagovite tirnice, saj so se v preteklem krogu morali priznati premoč Triglavu iz Kranja, kjer so izgubili 3:1. Domači kapetan Marko Krajcer pred dvoboj z Velenjčani pravi da je vzdušje v ekipi dobro: »Poškodb na srečo ni, saj imamo tako ali tako majhen kader. Če bi nas poškodbe sklestile bi bilo kar hudo. Manjkal bo le Klemen Šturm zaradi kartonov. Na Rudar smo se pripravljali kot na vsako drugo tekmo, poznamo njihove karakteristike, dobo smo jih analizirali. Pripravili smo se na njih, menim pa da so najbolj nevarni v napadu. Tam so posebej kombinatorni   in menim, da jim ne smemo dopustiti, da se razigrajo. Mi pa če bomo stali na igrišču tako ko je treba, potem lahko računamo na dober rezultat.« Seveda Krčani računajo na nadaljevanje niza prvega strelca domačega prvenstva Miljana Škrbića, ki pa je v napadu zelo odvisen od razpoloženosti Tončija Mujana in Mirana Jurine.

Velenjčani prihajajo v Krško z popotnico poraza, ki so jim ga v zadnjem ligaškem obračunu prizadejali nogometaši Maribora. Pred dvobojem z vijoličastimi pa so Velenjčani trikrat gostovali in vseh treh gostovanjih vknjižili tri točke, kar jih še dodatno opogumlja pred nocojšnjim gostovanjem v Krškem. Gostujoči strateg Marijan Pušnik, nocoj ne bo mogel računati na kaznovanega Josipa Tomaševića, a zagotovo računa na nadaljevanje niza Johna Marya, ki je v zelo dobri formi in ima na svojem računu že pet ligaških zadetkov. Pred srečanjem v Krškem je Velenjski vezist Leon Črnčič za uradno spletno stran velenjčanov dejal: “Najprej zahvala našim odličnim navijačem, ki so nas v velikem številu podprli na tekmi z Mariborom. Prvi polčas smo odigrali dobro a smo v drugem padli. Maribor je svoje priložnosti izkoristil in dosegel dva čudovita zadetka. Sedaj nas čaka težka tekma s Krškim. V tej sezoni igrajo dober nogomet, v svojih vrstah imajo tudi prvega strelca lige, mi pa še naprej dobro treniramo, se dobro pripravljamo na to tekmo in upamo na zmago!«

Srečanje v Krškem se bo pričelo ob 19.00 uri.