Soboto so za uvodno pripravljalno tekmo izkoristili v taborih Gorice, Kopra in Radomelj. Goričani in Radomljani so v prvi preizkušnji premagali člana 3. SNL center, nekoliko težjo nalogo pa so imeli mladi Koprčani.

Kozlički, ki bi se morali med tednom pomeriti s Crveno zvezdo, a je srečanje odnesla močna burja, so se odpravili v Medulin, ki v teh dneh gosti tretjo izvedbo turnirja Arena Cup. Četa trenerja Igorja Pamića se je v prvem krogu turnirja pomerila z zagrebško Lokomotivo in izgubila z izidom 2:0. Zagrebčani so oba zadetka dosegli v drugem polčasu, v 73. minuti je bil uspešen Majstorović, tri minute pred koncem srečanja pa je končni izid dvoboja postavil Eros Grezda, nekdanji član Aluminija in Zavrča. Koprčani se bodo jutri pomerili s Partizanom, zato so na Bonifiki že včeraj napovedali, da bodo na današnji tekmi zaigrali predvsem mlajši igralci in nogometaši na preizkušnji.

Goričani so se na prenovljenem igrišču z umetno travnato površino v domačem Športnem parku udarili z ljubljanskim Bravom, ki po polovici odigranih tekem zaseda drugo mesto lestvice 3. SNL center. Ljubljančani niso pripravili presenečenja, saj je Gorica slavila z izidom 3:1, zmaga pa bi lahko bila še izdatnejša saj sta Andrej Kotnik in Dejan Žigon zapravila dva strela z bele točke. Dvojec se je za zgrešeno odkupil z zadetkom iz igre, prav Kotnik je sedem minut pred odmorom Goričane popeljal v vodstvo, v tretji minuti nadaljevanja pa je domačo prednost podvojil Sandi Arčon. Slednji je bil med tednom že tik pred tem, da podpiše pogodbo z romunskim Gaz Metanom, a se vodstvo slednjega ni držalo dogovorjenega, zato je prestop padel v vodo. Gostje so zaostanek z golom Dobnikarja znižali v 65. minuti, končni rezultat srečanja pa je v 86. minuti postavil Dejan Žigon. V goriškem dresu se je predstavil tudi novinec Donatus Edafe Tako kot Koprčani, se bodo tudi sinje-modri v naslednji pripravljalni preizkušnji pomerili s Partizanom, tekma bo odigrana v Kopru.

Radomljani so se v Domžalah, prav tako na igrišču z umetno travnato površino, pomerili s Šenčurjem, ki tako kot Bravo igra v 3. SNL center. Gorenjci se bodo v pomlad podali s šestega mesta lestvice, tokrat pa so se domov vrnili s štirimi zadetki v svoji mreži. Radomeljski strateg je preizkušal tudi nekaj novih obrazov, med njimi sta bila tudi Fedor Predragović, ki se je dvakrat vpisal med strelce, ob Robiju Jakovljeviću pa je v polno meril še Vasilj.

GORICA 3:1 AŠK BRAVO
Kotnik (38′), Arčon (48′), Žigon (86′); Dobnikar (65′)
Gorica: Sorčan, Curk, Jogan, T. Kavčič, Škarabot, Humar, Kolenc, Kotnik, Marinič, Nagode, Osuji. Igrali so še: Štrukelj, M. Kavčič, Boben, Žižek, Grudina, Žigon, Bužinel, Arčon, Franciosi, Edafe.

KOPER 0:2 LOKOMOTIVA ZAGREB
Majstorović (73′), Grezda (87′)

KALCER RADOMLJE 4:0 TINEX ŠENČUR
Predragović (2x), Jakovljević, Vasilj

Zaostali obračun 25. kroga državnega prvenstva med Domžalami in Koprom so dobili dvakratni…