Druga tekma nedeljskega sporeda v Prvi ligi Telekom Slovenije se je igrala v Sežani na stadijonu Rajka Štolfa. Tam je gostovala ljubljanska Olimpija, ki je pred tekmo bila v seriji štirih prvenstvenih tekem brez poraza, a ta trend se je danes prekinil. Goran Stanković je z rezultatom 1:2 porazil svojega nekdanjega delodajalca, saj je pri Olimpiji vodil mladinsko selekcijo, še preden je prišel v Sežano. Tabor je letos na domači zelenici že vzel skalp Mariboru, zdaj pa je premagal še Olimpijo.

V prvem polčasu smo videli dva zadetka, po enega na vsaki strani. Najprej se je mreža zatresla Sežancem, ko je krasen zadetek z levico dosegel Timi Max Elšnik po podaji Ivanovića. Zmajčki so torej po 11. minutah vodili z 0:1, a vodstvo ni trajalo dolgo, saj je že v 17. minuti moral Žiga Frelih pobirati žogo iz svoje mreže. Zadetek je po odbiti žogi dosegel Afričan s portugalskim potnim listom, in sicer Aldair. Do konca polčasa kakšnih večjih priložnosti več nismo bili deležni in na odmor sta tekmeca odšla s poravnanim izzidom 1:1.

Začetek drugega polčasa se je začel enakovredno, moštvi sta igrali v valovih. V 61. minuti je pravo bombo sprožil Leon Sever, ki je stresel okvir gostujočih vrat in Ljubljančani so imeli kar precej sreče, da Tabor ni povedel. No popolen preobrat pa se je zgodil v 67. minuti, ko je bil znova strelsko uspešen Aldair in znova po odbiti žogi, saj je slednja pred tem ponovno zadela okvir vrat, tokrat po strelu Babića. Sežanci so torej povedli z 1:2, kar se je izkazalo za končni rezultat tekme, junak pa je z dvema goloma postal Aldair.

Nk Tabor Sežana 2:1 Nk Olimpija Ljubljana

Strelci: Elšnik 11′; Aldair 17′, 67′

Naloži več novic od Urban Podvratnik

Zaos tali obračun 25. kroga državnega prvenstva med Domžalami in Koprom so dobili dvakratn…