Slovenski reprezentančni napadalec Andraž Šporar se je na tekmi evropske lige ponovno izkazal v dresu Slovana iz Bratislave. Ob porazu Slovakov proti ekipi Brage se je Slovenec v statistiko zapisal z zadetkom in asistenco.

Petindvajsetletnik je sodeloval pri obeh zadetkih svojega moštva, a to za Slovan ni bilo dovolj, saj je sredi slovaške prestolnice slavila Braga. Slovaki so dvakrat povedli, Šporar je zabil za 1:0 v 42. minuti ter v 70. minuti podal za 2:1, a so na koncu bili boljši Portugalci, ki so se veselili zmage z rezultatom 2:4. Pri domačinih je v 76. minuti priložnost za igro dobil tudi Kenan Bajrić.

Šporar, ki bo med zimskim prestopnim rokom tarča številnih evropskih klubov in je bržkone že odigral zadnjo tekmo v dresu slovaških prvakov, je v skupinskem delu letošnje evropske lige zabil že petkrat in je trenutno drugi strelec tekmovanja. V vodstvu je s šestimi zadetki kolumbijski napadalec Morelos, ki igra za glasgowski Rangers. To je bil tudi 20. zadetek za Ljubljančana v jesenskem delu sezone.