Ljubljanska Olimpija je na dobri poti, da osvoji nov naslov državnih prvakov. Zeleno-beli so na domačem terenu v Stožicah 32. krog zaključili z visoko zmago proti Rudarju in obdržali štiri točke prednosti pred Celjani.

Zmaji so knape dotolkli že po 17. minutah igre, ko je na semaforju pisal rezultat 2:0. Do konca polčasa so Ljubljančani nato zabili še dvakrat, v prvi minuti nadaljevanja pa je Ante Vukušić, s svojim četrtim zadetkom, poskrbel za končnih 5:0 in Dino Skender je pred končnico državnega prvenstva lahko ponudil nekaj več počitka svojim nosilcem igre.

“Na drugi tekmi zapored smo dosegli vsaj 5 zadetkov. V zadnjih dveh tekmah smo tako dali skupno 12 zadetkov, kar je res lep dosežek in dobra popotnica za zadnje štiri kroge. Seveda ni še nič odločeno, a vidi se, da počasi rastemo iz tekme v tekmo in smo popolnoma osredotočeni na zaključek prvenstva,” je za spletno stran zeleno-belih po dvoboju dejal branilec Denis Šme, ki se mu nasmiha nov naslov državnih prvakov. Svojega prvega je osvojil v sezoni 2016/17, ko je nastopal v dresu Maribora in za klub zbral 15 prvoligaških nastopov. Šme je bil član vijoličastih tudi dve sezoni kasneje, ko so Mariborčani osvojili svoj zadnji naslov, a je 26-letnik v tisti sezoni ostal brez uradnega nastopa. Njegovi bivši soigralci so v tem krogu doživeli visok poraz v Sežani in se s sedmimi točkami zaostanka bržčas že poslovili od borbe za končno slavje.