Koprčani so, potem ko so včeraj v avstrijski Radgoni izgubili z madžarskim prvoligašem Puskas Akademia, danes v Radencih pomerili še z novopečenim romunskim prvoligašem Poli Timisoara in morali znova priznati poraz. Romuni so slavili z 2:1, odločilni zadetek je v drugem polčasu zabil Rok Sirk, napadalec Maribora, ki se dokazuje na preizkušnji.

Koprčani so sicer povedli že v drugi minuti obračuna, ko je lastno mrežo po nesporazumu z vratarjem Papom zatresel Popescu, ki je žogo z glavo poslal preko svojega čuvaja mreže. Vodstvo Kopra je bilo le kratkotrajno, saj so Romuni izenačili že v peti minuti, ko je s 15 metrov po diagonalnem strelu in s pomočjo vratnice zadel Popovici. Sledile so minute brez pravih priložnosti, Koprčani pa so nevarno zapretili po pol ure igre, ko je po predložku z leve strani igrišča z glavo nevarno zapretil Ferdinand, a se je po strelu ganskega napadalca, ki se nahaja na preizkušnji, z odlično parado izkazal romunski čuvaj mreže. Po kotu je do strela prišel še Štromajer, a je eden od nasprotnikovih branilcev žogo izbil z golove črte, tako so igralci na odmor odšli z izidom 1:1. Romuni so v drugem polčasu zamenjali celotno enajsterico, med njimi tudi Rok Sirk, koprski strateg Rodolfo Vanoli pa je namesto Tomića in Ferdinanda v igro poslal Radujka in Vekića, preostala deveterica pa je na igrišča pritekla po uri igre, še prej pa se je po strelu Petanjeka, spomladi branilca Zavrča, ki se ravno tako dokazuje na preizkušnji, z odlično obrambo izkazal rezervni vratar. Vsega nekaj sekund po množični menjavi so Romuni povedli. Catalin Doman je izigral koprsko obrambo, zaposlil Roka Sirka, ki je pobegnil svojemu čuvaju in Simčiča premagal s strelom med nogama. Romuni so v zaključku prevladovali, največ preglavic je Koprčanom povzročal omenjeni Doman, ki je s srečanjem zaključil predčasno, saj po obračunu s Halilovićem nekaj minut pred koncem ni bil zmožen nadaljevati obračuna.

LUKA KOPER 1:2 ASC POLI TIMISOARA
Popescu (2′ ag); Popovici (5′), Sirk (60′)
Luka Koper: Kahlina, Petanjek, Blažič, Posavac, Tomić, Oberstar, Andrejašić, Pučko, Štromajer, Galešić, Ferdinand. Igrali so še: Radujko, Vekić, Simčič, Šme, Halilović, Hadžić, Črnigoj, Krivičič, Lotrič, Nikolić. Trener: Rodolfo Vanoli.

V petek ob 17.30 bodo nogometaši Maribora pred praznimi tribunami Ljudskega vrta gostili R…