V Murski Soboti je bil v nedeljo prekinjen niz Mure brez poraza, ki je trajal kar osem tekem. Še drugič v sezoni jih je ugnal Aluminij, tokrat so slavili z rezultatom 4:2, obenem je to tudi drugi poraz v dosedanjem delu sezone.

Svoj pogled na srečanje je predstavil strateg Murašev, Ante Šimundža: »Oni so bili zelo konkretni, vse prve tri gole smo prejeli na zelo čuden način. Predvsem prva dva smo dobili prehitro. Po doseženih zadetkih smo bili vedno kompaktni in nasprotnikom nismo dovolili, da bi nas takoj kaznovali. Na tej tekmi pa se je to zgodilo dvakrat. Bili so zelo konkretni. Imeli so malo strelov proti našim vratom, a dosegli so štiri zadetke. Branili so se zelo krčevito, mi pa iz številnih priložnosti nismo zadeli. Bili smo zelo konkretni v igri. Prvih 20, 25 minut je bilo odličnih. Potem smo prišli v fazo, ko se je nasprotnik postavil drugače in pritisnil višje. Kljub temu smo dominirali, dopustili smo jim tri strele. A Aluminij je takšna ekipa, ki je zelo kompaktna in ima takšno kvaliteto, da iz zelo malo priložnosti zadeva. Tega smo se zavedal in nismo zadovoljni, da jim je uspevalo ravno to, na kar smo najbolj opozarjali pred tekmo. Pristop in želja fantov je bila neizmerna. Ne spomnim se, če smo kdaj boljše odprli tekmo kot na tej tekmi.«

V petek ob 17.30 bodo nogometaši Maribora pred praznimi tribunami Ljudskega vrta gostili R…