Mariborčani spomladi ne bodo igrali v Evropski ligi. Slovenski državni prvaki so za evropsko pomlad potrebovali zmago nad Schalkejem, ki pa se je z zmago 0:1 veselil napredovanja v osmino finala Lige prvakov, saj je Sporting izgubil na gostovanju pri londonskem Chelseaju. Obračun v Ljudskem vrtu je v 62. minuti odločil mladi rezervist Max Meyer, ki je z roba kazenskega prostora zadel za 0:1, kar je bil tudi končni izid srečanja. Kljub četrtemu mestu v skupini G, so lahko Mariborčani zadovoljni z doseženim v Ligi prvakov, saj so vsakemu od nasprotnikov odščipnili po točko, za kaj več je zmanjkalo kvalitete, morda tudi nekaj malega sreče.

Liga prvakov – šesti krog skupinskega dela. Sodnik: Szymon Marciniak.
Maribor: Ljudski vrt, 12.500 gledalcev.
MARIBOR 0:1 SCHALKE 04
Meyer (62′)

Menjave
Maribor: Mendy – Sallalich (65′), Vršič – Stojanović (76′), Zahović – Ibraimi (82′)
Schalke 04: Meyer – Barnetta (54′), Kaan Ayhan – Höger (88′), Friedrich – Huntelaar (92′)

MARIBOR
[team1]

SCHALKE 04
[team2]

Prvo priložnost so si v peti minuti srečanja pripravili gostje, a poizkus Barnette, ki je streljal z 20 metrov, ni bil natančen. Po mirnem uvodu so si v 12. minuti prvi strel pripravili tudi Mariborčani, a je bil Ibraimi nenatančen, precej nevarnejši pa je bil tri minute kasneje strel Tavaresa, ki je z razdalje 25 metrov sprožil po tleh, a je gostujoči vratar Fährmann žogo uspešno zaustavil. Gostje so odgovorili v 17. minuti, tudi tokrat je streljal Barnetta, a z glavo po predložku z desne strani igrišča meril mimo vrat. Maribor si je najlepšo priložnost do tedaj pripravil v 23. minuti, ko so gostje najprej blokirali strel Sallalicha, po Vilerjem kotu se je na gol črti dvakrat izkazal Uchida, najprej je blokiral strel Arghusa, sekundo kasneje pa je bil na mestu tudi po strelu Tavaresa, ki je poizkušal z bližine. V 29. minuti je z neposrednim udarcem proti golu Schalkeja poizkušal Viler sam, a meril visoko preko vrat. Schalke si v prvem polčasu ni ustvaril pravih akcij, v 35. in 36. minuti je dvakrat neuspešno poizkušal tudi Choupo-Moting, ki je v minulem krogu trikrat zatresel mrežo Stuttgarta. V 40. minuti je s podobnega položaja, kot v tekmi s Chelseajem, poizkušal Ibraimi, a tokrat meril točno v naročje dobro postavljenega Fährmanna. Pred domačim golom je bilo še najbolj vroče v začetku 43. minute, ko je bil Viler preveč nepreviden na svoji strani igrišča, Schalke nezbranosti ni uspel kaznovati z nevarnejšim udarcem. Minuto kasneje so Nemci poizkusili še s hitrim protinapadom, ki pa ga je neuspešno zaključil Huntelaar, saj je z 20 metrov sprožil visoko preko gola.

Drugi polčas so s priložnostjo v 52. minuti odprli naši državni prvaki. Tavares je na levi strani kazenskega prostora zaposlil Boharja, a slednji ni našel prostora do strela, zato je žogo vrnil do kapetana, ki pa je z roba kazenskega prostora meril mimo desne vratnice gostujočega gola. Tri minute kasneje je večini gledalcev v Ljudskem vrtu zastal dih, zdelo se je, da bo žoga po strelu Huntelaarja, ki je z diagonalnim strelom meril v spodnji desni kot, končala v mreži, a se je odbila od vratnice, popeljala po gol črti, nakar jo je nazaj v polje izbil Rajčević. V 62. minuti pa so Nemci le povedli, Handanović je odbil predložek z desne strani igrišča, a se je do žoge prvi prebil mladi Meyer, ki je z močnim strelom z 20 metrov žogo zabil v mrežo Handanovića, ki je bil brez moči. Dve minuti kasneje so bili gostje blizu povišanja vodstva, strel Högerja je preusmeril Rajčević, žoga pa je zletela mimo desne vratnice. Mariborski strateg Šimundža je na vodstvo gostov odgovoril z menjavo Sallalicha z Mendyjem, prvič po zadetku Schalkeja pa so Štajerci sprožili v 66. minuti, ko je po prostem strelu z glavo streljal Arghus, vendar grdo zgrešil gol. V 71. minuti so znova zapretili gostje, Aogo se je nenadoma odločil za silovit poizkus z 20 metrov, meril tik pod prečnik, a je pozorni Handanović okroglo usnje izbil čez gol. V 73. minuti so Mariborčani ostali še brez poškodovanega Stojanovića, ki ga je na igrišču zamenjal Vršič, na bočni položaj pa se je pomaknil Bohar. Šest minut zatem je z novim udarcem z razdalje poizkušal Filipović, a bil tako kot nekaj minut pred tem, tudi tokrat neuspešen, saj je žoga zletela visoko preko vrat. Visokorasli vezist je bil neuspešen tudi v 82. minuti, po močnem udarcu je tudi tokrat meril preko gola. V 85. minuti tekme so vijoličasti izpeljali še hiter protinapad, ko je žogo preko igrišča hitro popeljal Bohar, podal na levo stran do Vršiča, ki pa je z diagonalnim strelom meril mimo gola. Zadnja priložnost je v izdihljajih srečanja pripadla gostom, a je rezervist Friedrich z roba kazenskega prostora sprožil preko gola.