V Kopru na Bonifiki sta se merila domači Koper in gostujči Aluminij, ki v zaključku lovi pomembne točke, da bi se izognili 9. mestu, ki vodi v dodatne kvalifikacije za obstanek.

Aluminij je dobro odprl tekmo in že v 7.minuti povedel. Obramba Kopra je storila napako, ki so jo igralci Aluminija izkoristili, zadel je Tilen Pečnik. Nato je sledilo obdobje mirnejše igre. Potem pa znova šok za domačo ekipo. Z bele pike je zadel Aljaž Krefl. Koper si je pravo priložnost priigral šele v 40. minuti, ko se je pred Janžekovičem sam znašel Claudio Spinelli, a se je Janžekovič izkazal z lepo obrambo.

V drugem polčasu se lepote igre nismo nagledali, a vendarle je vredno omeniti dve akciji. V 54. minuti je s kakšnih 20 metrov streljal Palčič, a se je zatresel samo okvir vrat. Piko na i današnji borbeni predstavi Aluminija, pa je z zadetkom v 91. minuti postavil Tonči Mujan, ki je zadel za končnih 3:0.

FC Koper – NK Aluminij Kidričevo 0:3 (0:2)

Pečnik (7′), Krefl 11-m (24′), Mujan (91′)