Včeraj je bil v okvirju 23. kroga Prve Lige Telekom odigran še tretji večni derbi v tej sezoni. Dobrih 9.500 gledalcev v Stožicah ni videlo zadetkov, tako je razlika med vodilnim Mariborom in drugo Olimpijo na lestvici ostala velikih deset točk.

Po srečanju je trener zmajev Robert Pevnik, kljub osvojeni »le« točki, poudaril, da je videl odličen drugi polčas svojih varovancev, ki njega in njegove varovance vodi naprej: »Vedeli smo, da bomo imeli na tej tekmi svoj moment. Dočakali smo ga, odličen drugi polčas, razen ene nevarne priložnosti Maribora, Maribor ni imel nič drugi polčas. Mi smo imeli situacije, kjer bi zopet lahko dosegli zadetek. Najbolj pomembno je, da za derbi ni dobro da je bilo 0:0, ampak vse ostalo je bila dinamična igra, priložnosti, tako da morajo biti navijači zadovoljni. Jaz bi pohvalil igralce, dali so zadnji atom za grb Olimpije. Drugi polčas nas vodi naprej. Suljić je trenutno v življenjski formi. Pozna se. Vseeno smo si ustvarjali priložnosti, imeli svoj moment. Prvi polčas smo odigrali pametno, drugi polčas zelo dinamično, agresivno, vse druge žoge so bile naše, manjkala je samo pika na i, to je gol. Gremo do konca, dokler so matematične možnosti, se bomo mi borili do konca. Na začetku je bilo devet točk, sedaj je deset, lahko bi bile štiri, gremo še 13. krogov je do konca, še 39 točk. Gremo pa kar bo bo na koncu.«

Trener vijoličastih Darko Milanič je bil po srečanju dobre volje, saj so njegovi varovanci ohranili varno razdaljo pred večnimi tekmeci na lestvici. Kot je poudaril, so prišli v Ljubljano odigrati čvrsto tekmo, kar jim je tudi uspelo: »Z namenom smo prišli sem, da odigramo čvrsto tekmo, mislim da nam je to tudi uspelo. V prvem polčasu smo odigrali zelo dober nogomet, vedeli smo da bomo tudi trpeli proti moštvu, ki ima kvaliteto v fazi napada. Katero ti tudi pusti. Veliko igralcev, ko izgubijo žogo, če ne spelješ dobro protinapadov, teh je bilo kar nekaj slabo izpeljanih, imaš težave. Priložnosti so si ustvarili iz nekih malih prekrškov, katere smo mi naredili takoj na začetku drugega polčasa. Tu so zelo nevarni, izvajajo jih dobro in tu smo imeli nekaj težav, res je. Smo pa potem tudi v protinapadih imeli nekaj možnosti, da bi vse skupaj boljše izpeljali, imeli tudi super priložnost ravno zaradi tega, ker ti pustijo igralcev v protinapadu in tukaj so zelo nevarni. Mi smo bili s fanti zelo zadovoljni ob polčasu, male korekcije smo naredili, ker smo igrali odličen nogomet. Verjeli smo, da lahko v takšnem tempu nadaljujemo. To je zame eno veliko opozorilo, da naslednji razmišljamo o tem, da lahko nasprotnik pride odličen ven. Vse pa se je zgodilo, samo zato, ker je imel nasprotnik dva, tri prekrške iz katerih so enostavno dobili zagon.«

V petek ob 17.30 bodo nogometaši Maribora pred praznimi tribunami Ljudskega vrta gostili R…