Štirje slovenski prvoligaši so včeraj odigrali pripravljalna srečanja, nogometaši Velenja so se pomerili kar z dvema nasprotnikoma.

Mura je zadnji dvoboj pred pričetkom nogometne sezone odigrala z drugoligašem iz Beltincev in pred potjo v Izrael slavila s 3:1. Muraši so po prvem polčasu vodili s 3:0, v polno sta merila Marič in dvakrat Bubnjar. Zadetek v dresu Beltincev je v drugem delu dosegel Emruli.

Celjani so doma pričakali ruski klub iz Samare in jim morali priznati premoč. Gostje iz Rusije so vodili po prvem polčasu, v nadaljevanju je z bele točke natančno meril Dario Vizinger. Nogometaši Samare so končni izzid postavili deset minut pred koncem srečanja.

V Stožicah je Olimpija odigrala dvoboj s srbskim Partizanom in slavila z 1:0. Edini zadetek je bil dosežen v drugem polčasu, ko je Cekici v 77. minuti natančno meril z bele točke.

Primorski prvoligaš je gostoval v Veliki Gorici, od koder se vrača z minimalnim porazom. Hrvaška Gorica je slavila z rezultatom 1:0.

Knapi so odigrali dve srečanji, v dopoldanskem času z Dravogradom, nato pa še z Voždovcem in vpisali dve zmagi. Na tekmi z Dravogradom je bilo doseženih kar deset zadetkov, Velenjčani so slavili s 6:4. Na drugem srečanju so prišli do minimalne zmage, edinega zadetka na tekmi se je veselil dvajsetletni Dem Pljava.