Domžale so reprezentančni premor izkoristile za pot na Hrvaško, kjer so odigrale pripravljalno srečanje proti tamkajšnjemu prvoligašu Rudešu. Domžalčani so večino prvega dela bili boljši nasprotnik, a so svojo premoč na terenu kronali samo enkrat, potem ko je nova okrepitev Dejan Lazarević v 25. minuti z lepo podajo zaposlil Podlogarja, ki je z glavo matiral domačega vratarja ter postavil izid polčasa. Do polčasa so rumeni imeli še nekaj obetavnih priložnosti, a mreže nasprotnika niso uspeli zatresti. Trener Domžal Simon Rožman je v drugem polčasu dal priložnost tudi preostalim igralcem na klopi in Hrvatom je proti pošteno premešani zasedbi Domžal, priložnost so med drugimi dobili kar štirje člani mladinske ekipe in en član kadetske, uspel preobrat, ki ga je v 54. minuti začel Tomičić, končal pa petnajst minut pred koncem Klepač.

Kranjski Triglav je odigral pripravljalno tekmo pri naših severnih sosedih, kjer se je pomeril proti Wolfsbergerju. Trenutno petouvrščena ekipa avstrijskega državnega prvenstva je tekmo odlično začela in povedla že v 10. minuti, ko se je med strelce vpisal Gschweidl. Za izenačenje je poskrbel Tom Žurga, ki je za končnih 1:1 zabil že sredi prvega polčasa.

V sosednji Avstriji so se mudili tudi Celjani, ki so na stadionu nižjeligaša SV Strass igrali proti graškemu Sturmu, ki trenutno zaseda šesto mesto avstrijske Bundeslige. Pred 400 gledalci so trikratni avstrijski prvaki izid prvega polčasa postavili z zadetkom Eze v 32. minuti, v drugem delu pa so z zadetkoma Leme v 69. minuti ter Hosinerja deset minut kasneje potrdili zmago proti varovancem Dušana Kosiča.

Krčani so na domačem stadionu gostili Inter iz Zaprešića. Proti osmi ekipi hrvaške HNL je četa trenerja Alena Šćulca zabeležila minimalno zmago, potem ko je dvoboj v 57. minuti odločil Luka Vekić.

RUDEŠ – DOMŽALE 2:1 (0:1)

Tomičić (54′), Klepač (75′); Podlogar (25′)

Začetna postava Domžal: Tetičkovič, Klemenčič, Hodžić, Ibraimi, Mujan, Žužek, Podlogar, Melnjak, Dobrovoljc, Rom, Lazarević. Igrali so še: Mihelak, Femec, Vrandečič, Dajčman, Urh, Kirm, Ibričić, Šipek, Nicholson, Radovanović, Čeh.

WOLFSBERGER – TRIGLAV KRANJ 1:1 (1:1)

Gschweidl (10′); Žurga (22′)

Začetna postava Triglava: Curanovič, Bojič, Alić, Šalja, Rogelj, Mlakar, Kopač, Elsner, Udovič, Žurga, Majcen. Igrali so še: Čadež, Jurić, Križaj, Hasenaj, E. Kryeziu, Afoakwa, Osikel.

STURM GRAZ – CELJE 3:0 (1:0)

Eze (32′), Lema (69′), Hosiner (79′)

Začetna postava Celja: Rozman, Vidmajer, Flis, Cvek, Bendičič, R. Štraus, Lotrič, D. Štraus, Andrejašič, Ibisevic, Džinić, Travner.

KRŠKO – INTER ZAPREŠIĆ 1:0 (0:0)