Nogometaši Celja so v 20. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Gorico s 4:3 (4:2).

* Arena Z’dežele, sodniki: Sagrković, Kasapović in Vojska.
* Strelci: 0:1 Velikonja (1.), 0:2 Smajlagić (4.), 1:2 Požeg Vancaš (6.), 2:2 Vizinger (7.), 3:2 Brecl (38.), 4:2 Požeg Vancaš (44.), 4:3 Velikonja (54./11 m).
* Celje: Jurhar, Stojinović, Vidmajer, Zaletel, Brecl, Cvek, Pišek, D. Štraus (od 70. Pungaršek), Požeg Vancaš, Lotrič, Vizinger (od 90. Štusej).
* Gorica: Sorčan, Celcer, Lipušček, Halilović, Tomiček, Oršolić (od 46. Kolenc), Kotnik (od 46. Filipović), Šipek (od 83. Marinič), Osuji, Smajlagić, Velikonja.
* Rumeni kartoni: Cvek, Zaletel; Smajlagić, Celcer, Lipušček, Osuji.
* Rdeči karton: Lipušček (77.).

Celjani so dobili razburljiv uvodni spomladanski dvoboj v prvoligaški konkurenci. Izbranci Dušana Kosića, ki so jeseni imeli precej težav z doseganjem zadetkov (22), le trije klubi so dosegli toliko ali manj golov, so tokrat Novogoričanom brez pomoči kaznovanega Elvirja Ibiševića zabili štiri ter prišli do tretje zmage na zadnjih štirih tekmah. Na drugi strani se je niz porazov Gorice – to po novem vodi Nermin Bašić, ki je menjal legendo kluba Mirana Srebrniča – podaljšal že na pet porazov oziroma šest na zadnjih sedmih obračunih.

Dvoboj v Celju se je začel zelo nenavadno. V prvih sedmih minutah so maloštevilni gledalci videli kar štiri zadetke, po dva v vsaki mreži.

Že po dobre pol minute je Novogoričane v vodstvo povedel po osmih letih povratnik v goriški napad Etien Velikonja, ki je spretno prišel mimo neodločnih Tadeja Vidmajerja in Žana Zaletela, in unovčil podajo še enega novinca v primorski ekipi Kristijana Šipka.

Vsega tri minute pozneje je Semir Smajlagić podvojil prednost gostov, potem ko se je na desni strani žoga od njegovega kolena odbila v mrežo, potem ko je izbijal Vidmajer.

Celjani pa so takoj zatem odgovorili z enako mero. Najprej je Rudi Požeg Vancaš zadel z roba kazenskega prostora za 1:2 in dosegel deseti gol v sezoni. Le nekaj sekund zatem je napako novogoriške obrambe kaznoval še Dario Vizinger, prav tako z roba kazenskega prostora.

Tudi v nadaljevanju sta ekipi še nekajkrat ogrozili vrata enih in drugih, med bolj nevarnimi je bil prosti strel Uroša Celcerja v 12. minuti s približno 20 metrov, ko je za malo zgrešil cilj. V 38. minuti pa so domači povedli, potem ko je Janez Pišek na robu kazenskega prostora podaljšal žogo do Amadeja Brecla, ta pa je nato malce z desne z diagonalnim strelom zadel za 3:2.

V 44. minuti so Kosićevi izbranci dosegli še četrti zadetek zapovrstjo, ko se je med strelce s 13 metrov spet vpisal Požeg Vancaš in z 11. golom prišel sam na vrh lestvice strelcev. Po gol manj so dosegli zdaj že nekdanji član Olimpije Andres Vombergar, Olimpijin Rok Kronaveter in Murin Rok Sirk.

V uvodu drugega polčasa je bil najprej pred goriškim golom nespreten Mitja Lotrič, v 54. minuti pa je po mnenju sodnikov Lovro Cvek v kazenskem prostoru nepravilno zaustavil Velikonjo, goriški napadalec pa je potem zanesljivo izvedel najstrožjo kazen za 4:3.

V 77. minuti pa je Gorica ostala na igrišču le z deseterico, saj je po drugem rumenem kartonu moral iz igre novi kapetan primorske ekipe Žiga Lipušček. Kljub temu je prek Smajlagića v 88. minuti prišla do nevarnega strela, ko se je izkazal Metod Jurhar.

Celjani bodo v 21. krogu v soboto gostovali v Ljubljani, Novogoričani pa bodo dan pozneje gostili Triglav.

Vir novice: sta.si

V petek ob 17.30 bodo nogometaši Maribora pred praznimi tribunami Ljudskega vrta gostili R…