Včeraj je kar polovica slovenskih prvoligašev odigrala odigrala pripravljalna srečanja.  Aktualni državni prvaki, nogometaši Maribora so v Ljudskem vrtu gostili hrvaškega prvoligaša HNK Gorico in v generalki pred evropskimi preizkušnjami test opravili z odliko.

Vijoličasti so odlično pričeli srečanje in že v prvem polčasu napolnili mrežo hrvaškega prvoligaša. Za vodstvo Maribora je v 11. minuti poskrbel Rok Kronaveter, kateri je že ob prvem nastopu v Ljudskem vrtu zadel. Dobrih dvanajst minut zatem so vijoličasti povišali prednost, ko je mrežo zatresel še en novinec v dresu vijoličastih Andrej Kotnik. Tik pred odhodom na odmor je za še občutnejšo prednost poskrbel Martin Milec. Gostje so sicer v osmi minuti drugega dela uspeli rezultat znižati, ko je zadel Maslowski, a so Mariborčani prednost zadržali vse do konca srečanja, tik pred zadnjim sodnikovim žvižgom pa je končni rezultat postavil Žugelj. Vijoličasti so tako odlično opravili z generalko pred potjo na Islandijo, kjer jih čaka prihodnji teden že srečanje kvalifikacij za Ligo prvakov.

Maribor : HNK Gorica 4:1 (3:0)

Kronaveter 11`, Kotnik 23`, Milec 42`, Žugelj 90`

Varovanci Anteja Šimudnže so se v Brežicah pomerili z ekipo Zrinjskega iz Mostarja. Zrinjski je povedel že v 3. minuti srečanja, ko je črno-belo mrežo zatresel Hadžić. Muraši so rezultat poravnali po slabi uri igre, ko so nogometaši Zrinjskega zatresli svojo mrežo. Za zmago Zrinjskega je v končnici srečanja poskrbel Barišić.

Mura : Zrinjski 1:2 (0:1)

Novinci med prvoligaši, nogometaši sežanskega Tabora so odigrali še tretjo pripravljano srečanje, tokrat so moči merili z drugoligašem iz Bilj. Srečanje se je končalo brez zmagovalca z rezultatom 3:3. Za varovance Andreja Razdrha so zadeli Klemen Nemanič, Dino Starčič in Marsel Stare.

ND Bilje : CherryBox24 Tabor Sežana 3:3

Nemanić, Starčič, Stare

Pripravljano srečanje so odigrali tudi nogometaši velenjskega Rudarja, ki so gostovali v najstarejšem slovenskem mestu pri ptujski Dravi. Srečanje se je zaradi močne nevihte predčasno končalo, saj je trajalo »le« 70. minut. A že v teh 70. minutah so prevladovali knapi, ki so ptujsko mrežo zatresli trikrat. Edini zadetek v prvem polčasu je dosegel Dominik Radić. V drugem polčasu je za povišanje vodstva poskrbel Maksim Oluić in Nemanja Tomašević.

Drava Dakinda Ptuj : Rudar Velenje 0:3 (0:1)

Radić, Oluć, Tomašević

Orli so odigrali pripravljalno srečanje proti ruski ekipi FK Krasnodar in na koncu remizirali. Za orle sta zadela Aniš Jašaragič in Marko Gajič, ki je zadel iz najstrožje kazni.

FK Krasnodar : NK Triglav Kranj 2:2

Jašaragič, Gajič

Zaostali obračun 25. kroga državnega prvenstva med Domžalami in Koprom so dobili dvakratni…