S tekmo med Olimpijo in Celjem se je zaključil 25. krog Prve lige Telekom Slovenije. Tri točke so ostale v Ljubljani, saj je Olimpija tekmo dobila z rezultatom 1:0. Pod zadetek zmajev se je podpisal Mihailo Perović.

Prva priložnost na tekmi je pripadla domačim, ko je v 13. minuti z razdalje sprožil Elšnik. Na naslednjo lepo akcijo smo čakali vse do 35. minute, ko je Jan Andrejašič poizskusil s strelom z roba kazenskega prostora, vendar brez uspeha. Samo nekaj sekund kasneje pa je le padel prvi gol. Mrežo Celjanov je načel Mihailo Perović po lepi samostojni akciji in podaji Timija Maxa Elšnika. Ob koncu prvega polčasa so zobe pokazali tudi gostje, ki so bili nevarni najprej po strelu Benedičiča, nato pa še po poizskusu Soklerja.

Drugi polčas so bolje odprli aktualni državni prvaki, ki so nekoliko bolj pritisnili na Olimpijino zadnjo linijo. Olimpija je prvič v drugem delu poizkusila s Kapunovim strelom z razdalje. Strelec prvega zadetka je bil znova nevaren v 62. minuti, vendar tokrat ni bil tako natančen kot ob koncu prvega polčasa. Ogromno priložnost za Celje je v 72. minuti zapravil Ivan Božić, ko je s strelom po tleh zadel vratnico. Naslednjo v nizu lepih priložnosti je na drugi strani zapravil Djordje Ivanović, ki se je znašel sam pred vratarjem Juharjem, a je bil slednji uspešnejši in je žogo preusmeril v kot. Celjani do konca tekme niso uspeli izida poravnati in ostalo je pri minimalni zmagi Olimpije, ki je skočila na vrh lestvice.

NK Olimpija 1:0 NK Celje

Strelci: Perović 37′

Naloži več novic od Urban Podvratnik

V petek ob 17.30 bodo nogometaši Maribora pred praznimi tribunami Ljudskega vrta gostili R…