Odlična predstava Jasmina Handanovića, ki je moral resda trikrat po žogo v svoja vrata, na gostovanju v Lizboni ni bila dovolj za točke. Mariborčani so izgubili s 3:1 in ostali brez možnosti za prvi dve mesti v skupini G. Portugalci so bili boljši nasprotnik, pravih priložnosti si vijoličasti niso pripravili, čeprav so v začetku drugega polčasa, ki se je zaradi izpada elektrike pričel s 45-minutno zamudo, prikazali spodbudno predstavo, a je upe na točke pokopal tretji zadetek Sportinga, po katerem so domači proti vratom Štajercev sprožili pravo ofenzivo. Če je bil eden osrednjih junakov domače zmage Luis Nani, ki se je izkazal ob zadetku za 2:0, se lahko Mariborčani za to, da niso izgubili še z večjo razliko, zahvalijo Handanoviću.

Liga prvakov – peti krog skupinskega dela. Sodnik: Craig Thomson.
Lizbona: Jose Alvalade, 35.000 gledalcev.
SPORTING 3:1 MARIBOR
Mané (10′), Nani (35′), Slimani (65′); Jefferson (42′ ag)

Rumeni kartoni
Sporting: Cedric (61′)
Maribor: Tavares (40′), Stojanović (49′), Arghus (61′)

Menjave
Sporting: Carrillo – Carlos Mané (66′), Montero  – Slimani (75′), André Martins – João Mário (82′)
Maribor: Ibraimi – Vršič (46′), Bohar – Sallalich (69′), Mendy – Zahović (76′)

SPORTING
[team1]

MARIBOR
[team2]

Portugalci so se držali pričakovanj in so, kot je napovedal tudi Šimundža, hitro pritisnili proti gostujočim vratom. Tako so v napad krenili že v drugi minuti, ko je Nani potegnil s sredine igrišča, a je Mane nato slabo podal z desne strani igrišča. Domači so prvič sprožili v šesti minuti, ko je prosti strel s precejšnje razdalje izvedel Nani in meril zgolj v dobro postavljenega Handanovića. Vijoličasta obramba pa vseeno ni zdržala začetnega naleta zeleno-belih, v 10. minuti je Jefferson na levi strani igrišča iz igre vrgel naivnega Sallalicha, v šprintu ugnal še Stojanovića, nato pa žogo poslal proti daljši vratnici, kjer sta se borila Mane in Mejač, ki sta žogo s skupnimi močmi poslala v mariborsko mrežo. Domači so novo nezbranost mariborske obrambe skorajda izkoristili v uvodu 19. minute, ko je z 20 metrov nevarno sprožil Cedric, a je povišanje vodstvo z odlično obrambo preprečil Handanović, ki je žogo preusmeril v kot, po katerem so Mariborčani dvakrat blokirali strel Joaa Maria. Vijolice so do prvega strela prišel v 20. minuti, ko pa Patricio po strelu Vršića, ki je streljal z razdalje 35 metrov, ni imel pretiranih težav z obrambo. Pred golom Štajercev je bilo nevarno tudi v 23. minuti, ko je Jefferson poslal nov predložek, Slimani je s prekrškom podrl Handanovića, žoga se je odbila do Maneja, ta pa jo je z bližine poslal v prečnik, le sekundo zatem pa je sodnik Thomson prekinil igro. Po mirnejšem nadaljevanju je Sporting v 35. minuti povišal svoje vodstvo. Nani je imel v kazenskem prostoru veliko prostora, v prvo je njegov poizkus blokiral Rajčević, a se je noga odbila na nogo najizkušenejšega domačega nogometaša, ki je s spretnim preigravanjem naredil nov višek in žogo skozi gnečo pred golom Maribora poslal za hrbet Handanovića, ki je bil po močnem strelu z bližine brez moči. V 42. minuti pa so Mariborčani le izpeljali prvo hitrejšo akcijo in znižali zaostanek. Po levi strani igrišča je krenil Mejač, skušal pred golom zaposliti Zahovića, ki do žoge ni prišel, zato pa na drugi vratnici ni najbolje reagiral Jefferson in žogo poslal v lastno mrežo. Oba osrednja akterja sta bila vidna dejavnika tudi pri prvem zadetku na tekmi, znižanje zaostanka pa je dalo upanja za preobrat v drugem polčasu.

Pred začetkom drugega polčasa je minilo kar za cel polčas časa, saj se je zaradi težav z umetno razsvetljavo drugi del tekme pričel, ko so se ostale tekme več ali manj že končale. Očitno pa je dolg odmor bolje koristil Mariborčanom, saj so naši prvaki v začetku drugega polčasa zaigrali precej bolje, žogo večino časa imeli v svoji posesti, vendar si priložnosti, z izjemo slabo odmerjenega strela Filipovića, niso uspeli priigrati. Nato pa iznenada, po Mejačevi napaki in nesporazumu z Mertljem, tretji zadetek v mreži Maribora. Joao Mario je krenil po desni strani igrišča, Nani je z glavo s skrajnimi močmi žogo uspel spraviti do Slimanija, ki jo je z volej udarcem pospravil v desni kot mariborskega gola. Napadalec Sportinga je imel novo priložnost vsega dve minuti kasneje, tokrat po predložku z leve strani, ko je dobil skok ob Rajčeviću in Arghusu, a je novo povišanje vodstva preprečil zbrani Handanović. Čuvaj mariborske mreže se je izkazal tudi v 76. minuti, ko je po globinski podaji Joao Mario ob levi vratnici izigral Mejača, a se Ljubljančan v vratih vijolic znova ni pustil premagati. Napadi domačih so se nadaljevali, tudi ko so Mariborčani igrali z igralcem manj, saj je moral Stojanović zaradi udarca Nanija in krvavenja iz nosu nekaj minut preživeti izven igrišča. V 81. minuti je imel imenitno priložnost Carrillo, ko je streljal z bližine, a se je Handanović izkazal z novo obrambo, odbitek pa je isti igralec poslal mimo gola. Nič manj vroče ni bilo niti dve minuti kasneje, ko je Nani, po predložku z desne strani igrišča, z glavo streljal v daljši kot, a za las zgrešil ob levi vratnici. Nekdanji član Manchester Uniteda je skušal na vsak način priti še do drugega zadetka, tako je poizkušal tudi v 85. minuti, ko je izigral Stojanovića in streljal z dobrih 13 metrov, a sprožil malce mimo desne vratnice. Domači so v zaključku tekme proti vratom Handanovića sprožili pravo kanonado, v 87. minuti je s 25 metrov poizkušal še Montero, meril odlično, a vseeno premalo dobro, da bi žoga končala v mreži. Isti igralec je poizkušal tudi v 88. minuti, ko je Filipović prvi strel uspešno blokiral, v drugo pa je znova meril mimo desne vratnice. Štajerci so si prvo polpriložnost v drugem polčasu pripravili v drugi minuti dodatka, ko pa rezervist Mendy, ki je pred tem izsilil dva prekrška na ugodnih pozicijah, ni najbolje zadel žoge. Zadnja priložnost na tekmi pa je kljub temu pripadla domačim, po novem slalomu Nanija je do strela prišel Carvalho, z 10 metrov meril v levi spodnji kot, a se je Handanović za konec izkazal še z eno obrambo.