Obračun dna lestvice med Gorico in Krko, ki se borita za osmo mesto na ligaški lestvici, so še tretjič zapored dobili Primorci, tokrat z visokih in povsem zasluženih 3:0. Dvoboj so Goričani bolj ali manj dobili že v prvem polčasu, ko so nasprotnikovo mrežo zatresli dvakrat, ko sta zadela Vykintas Slivka in Luka Majcen, dokončno pa je bilo srečanja konec v začetku drugega polčasa, ko je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen branilec gostov Mojstrović, zmago pa je potrdil Giuseppe Ruggiero. Goričani so se z visoko zmago znova zavihteli na osmo mesto in imajo sedem krogov pred koncem sezone pred Novomeščani dve točki prednosti.

Tekmo, ki ni postregla z zelo dobrim nogometom, so bolje odprli domačini. Najprej je z velike razdalje gostujočega vratarja skušal presenetiti Martinović, a je njegov strel s skoraj polovice igrišča zletel čez gol gostov. So pa domačini povedli v osmi minuti. Pasqualini je lepo prodrl po levi strani, med prodorom je z dvojno podajo kombiniral z Majcnom, nato pa po tleh podal pred vrata gostov, kjer je bil na drugi vratnici osamljen Slivka, ki se je veselil prvenca v dresu Gorice. Po golu so se Goričani pomaknili proti svojemu golu ter narekovanje igre prepustili gostom, ki pa do resnejših priložnosti niso prišli. Imeli so sicer nekaj strelov od daleč, s katerimi pa vratarja domačinov Sorčana niso ogrožali. Najlepšo priložnost na tekmi so Dolenjci zapravili v 34. minuti. Po predložku s strani, je Jogan žogo izbil le do enega od gostov, ki je s podajo v prostor zaposlil Novinića, ta je nato z malce desne strani neovirano streljal proti domačim vratom. Strel je letel proti bližnji vratnici, vendar je na nesrečo gostov Sorčan žogo odbil v kot. Kazen za neizkoriščeno priložnost je sledila v 42. minuti. Po lepi akciji je do žoge na desni strani prišel Širok, lep predložek v sredino, žoga je letela proti drugi vratnici, kjer je bil sam Majcen, ki mu ni bilo težko povišati goriške prednosti. Tako se je polčas končal z zanesljivim vodstvom Gorice.

Drugi polčas se še dobro ni začel, ko je že v drugi minuti nadaljevanja drugi rumeni karton na tekmi, zaradi udarca v obraz Majcna, prejel Mojstrovič ter svoje soigralce postavil v še težji položaj v lovljenju zaostanka. Domači so z igralcem več brez težav nadzorovali potek igre, gostje so nekajkrat poizkušali preko protinapadov, a bili pri tem neuspešni, saj v drugem polčasu nismo zabeležili niti enega nevarnega strela proti vratom Sorčana. Goričani so v 67. minuti postavili končni izid. Slivka je podal v prostor, Majcen, kateremu je bila žoga tudi namenjena, pa je žogo prepustil rezervistu Ruggieru, ki je sam stekel pred gostujočega vratarja Mitrovića ter zanesljivo zadel za prvi zadetek v slovenski ligi. Do konca tekme so imeli Goričani še nekaj lepih polpriložnosti, predvsem po protinapadih, a je vselej zmanjkala zadnja podaja, tako da je ostalo pri rezultatu 3:0.

Goričani so še enkrat več pokazali, da igrajo spomladi zelo solidno ter da bi imeli še kakšno točko več, če bi bile razmere izven igrišča bolj urejene. V naslednjem tednu jih čakata dve težki tekmi, najprej gostujejo v Kopru, nato pa doma pričakujejo državnega prvaka. Novomeščani morajo biti precej nezadovoljni, predvsem zaradi zelo blede predstave. Verjetno so po točkah v tekmah z Mariborom in Olimpijo pričakovali, da bi lahko iz Nove Gorice odšli s polnim plenom, vendar se dolenjska računica ni izšla. V sredo se bodo na domačem igrišču pomerili s pokalnimi finalisti Celjani.

Avtor: Rok Fakin