Tudi na povratnem obračunu drugega kvalifikacijskega kroga za uvrsitev v ligo prvakov so se nogometaši Mure pokazali v zelo dobri luči. Obračun v Razgradu proti favoriziranem Ludogorcu se je po težkem boju končal z domačo zmago s 3:1.

Dvoboj se sicer ni začel po željah slovenskih državnih prvakov saj so domačini povedli po vsega štirih minutah, ko je ciprski napadalec Pieros Sotiriou matiral Matka Obradovića in svojemu moštvu prinesel pomembno vodstvo. A Prekmurci se kljub temu niso predajali. Že v 16. minuti se je v zelo obetavnem položaju znašel Klemen Šturm, vendar je meril preslabo in lepa priložnost je splavala po vodi. Še lepša se je Murašem ponudila deset minut kasneje, ko je naprej poizkušal Nino Kouter, a je Kristijan Kahlina njegov strel uspel odbit v kot, le nekaj trenutkov kasneje pa je Žan Karničnik bil zelo blizu izenačenja, vendar je tudi na povratnem dvoboju Kahlino rešila prečka.

Tudi v nadaljevanju je Mura nadaljevala z dobro igro. Bolgari so večkrat pletli mrežo pred gostujočim kazenskim prostorom, a je prekmurska obramba njihove napade dobro zaustavljala. Povsem drugače je bilo na drugi strani igrišča, kjer so varovanci Anteja Šimundže večkrat dobro kombinirali in pogosto prihajali v nevarne situacije. Kai Cipot se je 50. minuti znašel v eni izmed njih, a je bil premalo natančen. V 59. minuti je novo odlično priložnost za Muro zapravil Mihael Klepač, ki se je znašel sam pred vratarjem Kahlino, ki pa je v hrvaškem dvoboju ena na ena izšel kot zmagovalec. Mura je do zasluženega izenačenja prišla dobrih pet minut kasneje. Po desni strani sta kombinirala Karničnik in Žiga Kous, slednji pa je s podajo pred domača vrata našel Tomija Horvata, ki je žogo poslal v domačo mrežo za 1:1. Tudi po izenačenju so črno-beli dobro stali na terenu, a v zaključku dvoboja so pretili tudi domačini. Deset minut pred koncem rednega dela je Elvis Manu že premagal Obradovića, vendar je Jan Gorenc njegov strel odbil z golove črte. Napadalec iz Nizozemske je do nove priložnosti prišel le dve minuti kasneje in jo z veliko mere sreče tudi uspel izkoristiti. V trenutkih, ko so Prekmurci zaradi poškodovanega Kousa imeli igralca manj na terenu, so bolgarski prvaki izpeljali novo akcijo in v gneči pred vrati Mure je Manu srečno prišel do žoge in jo potisnil v prazno mrežo. Mura je nato v zaključku dvoboja vse sile usmerila v napad in se povsem odprla, več prostora pa so v prvi minuti sodnikovega dodatka domačini v hitrem protinapadu uspeli izkoristiti, ko je za končnih 3:1 poskrbel Cauly.

Prekmurci bodo evropsko sezono nadaljevali v tretjem kvalifikacijskem krogu za uvrstitev v evropsko ligo, kjer se bodo pomerili proti litovskem Žalgirisu. V primeru slavja si bodo zagotovili najmanj skupinski del konferenčne lige.

Ludogorec – Mura 3:1 (1:0)
Sotiriou (4′), Manu (82′), Cauly (90+1′); Horvat (64′)

V petek ob 17.30 bodo nogometaši Maribora pred praznimi tribunami Ljudskega vrta gostili R…