V Fazaneriji so po dveh zaporednih zaporednih porazih želeli prekiniti negativni niz proti Aluminiju, kar je nogometašem Mure tudi uspelo. Ob šovu Roka Sirka, ki je prispeval vse tri zadetke, so rutinirano odpravili Štajerce in se veselili druge zmage v sezoni, Aluminij je padel s 3:2, čeprav je bila zmaga Mure bolj prepričljiva kot kaže izid.

Že v 3. minuti je pi strelu Jakšiča z glavo bilo nevarno pred vrati domačih, a je žogo pred golom izbil Maruško. Že v 7. minuti pa lepa akcija treh najofenzivnejših mož v dresu črno-belih, Kouter je poiskal Bobičanca, ki je potegnil po levi strani in podal žogo v kazenski prostor, kjer je Rok Sirk žogo zabil pod prečko. Igra se je nato nekoliko umirila, v 20. minuti pa nova eksplozija navdušenja na tribunah Fazanerije. Znova je udaril Sirk, a največ zaslug za zadetek lahko pripišemo murskosoboški desetici, Nino Kouter je z izjemnim predložkom našel vtekajočega Sirka, nekdanji mladinec Maribora pa je bil še drugič na pravem mestu za četrti prvenstveni zadetek. V nadaljevanju polčasa nato toliko akcije nismo več videli, pri gostih je z nekaj nevarnimi predložki nase opozoril Erik Gliha, pri domačih je bil blizu zadetku še Maruško.

V drugem delu srečanja so pobudo prevzeli varovanci Oliverja Bogatinova, nekdaj sicer že tudi trenerja Mure, a nevarnejši so bili še naprej Muraši, ki so  v 55. minuti zadeli še tretjič. Znova odličen predložek Kouterja, Janžekovič je strel Maruška še odbil, zato pa je bil še enkrat več na pravem mestu Sirk in dosegel svoj prvi hat-trick v Prvi ligi. Priložnosti črno-belih so se nato vrstile kot po tekočem traku, dvakrat je poizkusil Kous, enkrat Kouter, a mreža se tokrat ni zatresla. Do konca srečanja smo videli še častni zadetek Aluminija, v 86.minuti se je v priložnosti znašel Tahiraj in sprožil proti vratom Šafarića, le ta je bil nepripravljen in Italijan albanskih korenin se je lahko razveselil tretjega zadetka v sezoni. Le minuto kasneje je imel še zadnjo omembe vredno priložnost na srečanju za domače rezervist Maroša, a žoge iz petih metrov ni uspel spraviti mimo Janžekoviča, v izdihljajih srečanja pa je Marcel Kene zadel za končnih 3:2

Muraši so se z osmimi točkami vsaj začasno povzpeli na četrto mesto. Aluminij s tretjim porazom ostaja pri devetih točkah. Kidričani bodo imeli popravni izpit že v petek proti Krškemu, Mura pa odhaja na najdaljše gostovanje v Novo Gorico.

NŠ Mura : NK Aluminij 3:2 (2:0)

Sirk 7`, 21`, 55`; Tahiraj 86`, Kene 93`

NŠ Mura: Šafarić, Kous, Peričić, Kouter (85` Maroša), Šturm, Kozar, Lorbek, Maruško, Bobičanec, Sirk (70` Karničnik), Šušnjara (77` Horvat)

NK Aluminij: Janžekovič, Jakšić, Grgić, Gliha, Vrbanec (80` Marinšek), Krajnc (80` Kene), Kontek, Horvat, Petrovič, Kidrič (Trdina), Tahiraj

Naloži več novic od Primož Raj

Zaostali obračun 25. kroga državnega prvenstva med Domžalami in Koprom so dobili dvakratni…