Na koprski Bonifiki so državni prvaki iz Murske Sobote odlično začeli srečanje in takoj povedli, a so tudi na drugi tekmi letošnjega državnega prvenstva ostali brez točk. Koprčani so slavili s 3:2.

Prekmurci so povedli že v 1. minuti, ko se je praktično v prvem napadu med strelce vpisal Kai Cipot. Domačini za odgovor niso potrebovali dolgo časa. Najprej je Kaheem Parris v deveti minuti stresel vratnico, le nekaj minut kasneje pa je Nardin Mulahusejnović že poskrbel za izenačenje. Pri zadetku 23-letnega napadalca iz Bosne in Hercegovine je posredoval tudi VAR, saj bi naj v začetku akcije Karlo Bručić igral z roko, a sodniki so ostali neomajani in na semaforju je ostal izid 1:1. Popoln preobrat je kanarčkom uspel v zaključku prvega dela, ko se je Parris otresel svojega čuvaja in zabil prvenec v koprskem dresu.

Tudi uvod drugega dela se je začel po željah branilcev naslova in ponovno je takoj udaril mladi Cipot, ki je z močnim strelom žogo poslal pod prečko in drugič premagal Adnana Golubovića. V deseti minuti nadaljevanja so Muraši imeli priložnost za novo vodstvo, a je strel Luke Bobičanca za malenkost zgrešil cilj. Bolj uspešen je v 62. minuti bil Maks Barišić, ki je izpeljal lepo akcijo z Žanom Beširjem in nato ugnal še Matka Obradovića za končnih 3:2.

Mura na začetku sezone, kot kaže, ne more dobrih evropskih predstav preslikati tudi v državno prvenstvo, saj Prekmurcem igranje na dveh zahtevnih frontah očitno ne leži. Varovanci Anteja Šimundže imajo sicer povsem realne možnosti, da se v letošnji sezoni uvrstijo v skupinski del katerega od evropskih pokalov, s čimer bi rezultati v domačih tekmovanjih lahko trpeli tudi pozno v jesenski del.