Nogometaši Maribora so v 11. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali velenjski Rudar s 5:0 (3:0).

* Stadion Ljudski vrt, gledalcev 2000, sodniki: Obrenović, Kordež in Pospeh.
* Strelci: 1:0 Kronaveter (19.), 2:0 Požeg Vancaš (24.), 3:0 Kronaveter (29.), 4:0 Pihler (49.), 5:0 Hotić (85.).
* Maribor: Pirić, Klinar (od 53. Cretu), Mitrović, Peričić, Viler, Vrhovec, Pihler, Požeg Vancaš (od 79. Mešanović), Hotić, Kronaveter (od 69. Tavares), Zahović.
* Rudar: Radan (od 56. Stopajnik), Krefl, Filipović, Kašnik, Lovenjak, Kuzmanović (od 79. Koprivnik), Pušnik, Trifković, Črnčič, Kobiljar (od 46. Kadrić), Radić.
* Rumena kartona: Požeg Vancaš, Vrhovec.
* Rdeči karton: /.

Mariborčani so pred sobotnim derbijem z Olimpijo prišli do bolj ali manj lahke zmage nad zadnjeuvrščenim Rudarjem. Ta vijolicam ni bil kos in že v prvem polčasu visoko zaostal. Mariborčani so s peto zaporedno zmago ohranili tri točke zaostanka za vodilno Olimpijo. Rudar, ki je še brez zmage, pa je doživel tretji zaporedni in skupno že sedmi poraz.

Mariborski nogometaši so že v prvem polčasu potrdili vlogo favorita in prišli do lepe prednosti. Izbranci Darka Milaniča so bili prevelik izziv za velenjsko obrambo, ki je prvič klonila v 19. minuti, drugič v 24., tretjič pa v 29.

Za 1:0 je poskrbel Rok Kronaveter, ki je zadel z dobrih desetih metrov po podaji Denisa Klinarja z desne strani. Za 2:0 pa je po kotu na desni strani kazenskega prostora do žoge po novi uigrani akciji prišel Rudi Požeg Vancaš in dosegel svoj četrti gol sezone.

Na 3:0 je povišal Kronaveter iz bližine (odbitek po poskusu Luke Zahovića) in tako tudi on četrtič v sezoni zatresel mrežo. Letošnja okrepitev iz Olimpije je bila blizu zadetka tudi v 13. in 21. minuti, medtem ko je eno redkih pravih Rudarjevih priložnosti v 11. minuti zapravil Damjan Trifković z malce premalo natančnim strelom z 20 metrov.

V 49. minuti so domači dosegli četrti gol, Požeg Vancaš je svojemu četrtemu zadetku dodal še četrto podajo v sezoni, tokrat je z leve strani poslal žogo v kazenski prostor, kjer je z glavo zadel Aleks Pihler.

Tudi v nadaljevanju je vse bolj ali manj teklo po notah Mariborčanov, ki so še naprej prihajali do priložnosti, v 85. minuti pa še petič na tekmi zadeli. Tudi Dino Hotić je zabil svoj četrti prvenstveni zadetek, ko je z desne strani žogo poslal čez Tomaža Stopajnika.

Še v isti minuti je na drugi strani Kenan Pirić najprej napravil napako in žogo dal Harisu Kadriću, ta pa je bil nato poraženec v boju ena na ena z mariborskim vratarjem.

Sledila je še velika priložnost Marcosa Tavaresa, ki mu je veselje preprečil Aljaž Krefl na golovi črti.

Maribor bo v 12. krogu v soboto gostoval pri Olimpiji, Rudar pa bo dan pozneje gostil Triglav.

Vir novice: sta.si

V petek ob 17.30 bodo nogometaši Maribora pred praznimi tribunami Ljudskega vrta gostili R…